
Державна інспекція ядерної регуляції України (Snercocrotation) разом із державним підприємством, “Державний науковий та технічний центр ядерної та радіаційної безпеки” (DNTC YARB) розробляє регуляторну інфраструктуру для введення невеликих модульних реакторів (ММР) в Україні.
“Однією з необхідних умов для впровадження ММР є наявність відповідної регуляторної інфраструктури в країні та готовність регуляторного органу для ліцензування нових технологій”, – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – повідомлений DNTC YARB на своєму веб -сайті.
Як зазначалося в Центрі, тема побудови регуляторної інфраструктури для перспективного ліцензування ММР в Україні була присвячена доповіді директора окремого відділу DNTC Yarb Alexei Dyath на Міжнародній конференції з невеликих модульних реакторів. (MMR) та їх реалізація, які відбулися в кінці жовтня.
Магейт вперше провів конференцію такого масштабу на тему MMR.
Конференція включала представників MMR Technologies, представлених American Nuscale, Westinghouse та Holtec, Korean KHNP, інвестиційними компаніями, операційними організаціями, організаціями з регуляторної та технічної підтримки, науковими установами та навчальними установами.
Особливу увагу приділяли перспективи використання ММР для задоволення потреб вирощування електроенергії в галузі інформаційних технологій, а також теплопередачі домогосподарств, металургійної та хімічної промисловості.
“У своєму звіті я розповів про останні зміни в регуляторних смугах, які важливі, зокрема для ММР, наприклад, уточнення принципу” перевіреної інженерної та технічної практики “, можливість застосування міжнародних стандартів”, – сказав Дамбаха, Слова наведені на сайті.
Він також зосередився на “позиціях на попередній оцінці проекту ядерної установки”, який був реалізований SCRCCU в практиці діяльності в 2023 році. Дайх підкреслив, що DNTC YARB як організація наукової та технічної підтримки регуляторного органу працює над розширенням своїх експертних можливостей для забезпечення подальшої оцінки безпеки ММР.
“Участь представників України в міжнародних заходах ММР демонструє потенціал країни для подальшого розвитку ядерної енергії, така участь дозволяє підтримувати та встановлювати контакти з західними партнерами та ознайомитися з сучасними технологіями та розвитком технологій та технології та Найкращий регламент безпеки “доповнюється.
Україна та Сполучені Штати повідомили, що три нові проекти в галузі невеликих модульних реакторів (ММР) були оголошені в рамках угод, досягнуті двома країнами на кліматичній конференції COP29 у Баку. Партнерство буде впроваджено в першій (основній інфраструктурі для відповідального використання технології малих модульних реакторів).
Програма включає в себе введення трьох взаємопов’язаних проектів: будівництво пілотної установки для виробництва чистого водню та аміаку (проект «чистого палива»), перетворення вугільних електростанцій у ММР (проект Phoenix) та розробку А Дорожня карта Decarbonise Pure Steel ”).
Раніше американський міжнародний Holtec запросив експертів з АТ “Naek” Energoatom “до прогнозованої групи, яка буде працювати над розгортанням невеликих модульних реакторів (MMR) SMR-300 у NPS Palisades у США.
Energoatom зазначив, що участь представників NAEK на етапах будівництва, тестування та введення в експлуатацію ММР в АЕС (США) дозволить компанії отримати досвід для подальшого впровадження цієї технології в Україні.