
Попит на “тихий гавань” різко збільшився після загострення торговельної війни між Сполученими Штатами та Китаєм, а також через зниження вартості долара.
На тлі загострення торговельної війни між США та Китаєм та різкими втратами довіри до економіки США, інвестори масово перетворюються на захисні активи – золото перемагає історичні записи, а долар швидко падає. Про це звіти Блумберг у п’ятницю, 11 квітня.
Ціни на золото досягли історичного максимуму – понад 3220 доларів за унцію – під час азіатських торгів у п’ятницю на тлі посилення геополітичної напруги та довіри до американських активів. Попит на “тихий гавань” різко збільшився після загострення торговельної війни між Сполученими Штатами та Китаєм, а також через зниження вартості долара.
У відповідь на підвищення тарифів на китайський імпорт до 145%, оголошений президентом США Дональдом Трампом, Пекін ввів дзеркальні заходи на рівні 84%. Ці кроки підірвали стабільність ринків і змусили інвесторів продавати ризиковані активи. На думку експертів, це призвело до масового переходу капіталу до золота, швейцарського франка, японської ієни та євро.
Запасна ціна золота зросла більш ніж на 1% до рекордного рівня в 3220,20 доларів за унцію. Ф’ючерси на червень зросли на 1,7% до 3231,69 доларів. Порівняно з іншими металами, жовтий метал показав найбільше збільшення: срібло піднялося на 1,6%, а платина – на 0,5%.
Паралельно з цим долар продовжує відчувати значний тиск: за останні дні він втратив майже 4% і знизився на найнижчий рівень з січня 2015 року. Тоді як євро зросли на 1,7% – 1,13855 доларів, що стало найвищим у лютому 2022 р. Індекс долара, що відображає значення валюти, що стосується шести основних валют.
Відтік також спостерігається в казначейських облігаціях США. Основна прибутковість 10-річних облігацій зросла до 4,488%, незважаючи на загальну тенденцію зниження цін. Інвестори бояться непередбачуваної торговельної політики Білого дому, оскільки Трамп, раніше різко виступаючи за жорсткі тарифи, раптом оголосив паузу на 90 днів за нові обов’язки – і знову переглянув це рішення. Це ще більше підвищило невизначеність.
Фінансові аналітики вказують на те, що така риторика дестабілізує ринки та ускладнює прогнозування. Як пояснив стратег Номура Карад Мацузава, “це голос недовіри не лише на фондовий ринок, але й політику адміністрації США в цілому”.
Нагадаємо, що минулого тижня великі митні тарифи президента США Дональда Трампа призвели до найбільшого ослаблення американського долара за два з половиною роки. Швидкість Hryvnia зросла відносно долара до максимуму з вересня 2024 року.
Це використовували Український національний банк, який зменшив продаж валюти до мінімуму з початку 2025 року.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp