
Наразі нафта Urals торгується на ринку близько 52 доларів за барель.
Вартість російських запасів нафти досягла найнижчого рівня з квітня 2023 року, незважаючи на спроби Москви ігнорувати можливе посилення обмежень G7. Про це звіти Блумберг у середу, 28 травня.
Наприкінці квітня обсяг експорту нафти з Російської федерації становив в середньому 3,39 мільйона барелів на день – це лише на 10 тисяч барелів менше, ніж у попередньому 28 -денному періоді, свідчить танки Bloomberg. Однак загальна вартість цих запасів стала найнижчою за більше двох років – близько 1,25 мільярда доларів на тиждень.
З піку в 1,95 мільярда доларів на тиждень (станом на 21 квітня 2024 р.) Дохід від експорту зменшився на 28%та обсяги – на 8%. В даний час не ясно, наскільки значні санкції вплинули на це.
Незважаючи на це, країни G7 розглядають можливість зниження максимальної ціни російської нафти з 60 до 50 доларів за барель. Але оскільки нафта Urals торгується приблизно в 52 доларів, ці обмеження не мають реального ефекту. Навіть у випадку зменшення обсяги можуть не страждати – Російська федерація накопичила тіньовий флот танкерів, який відмовляється від західних суден або страховиків.
Санкції, запроваджені проти цих суден Великобританією, та ЄС навряд чи впливають на: покупці з Китаю та Індії приймають товари, в тому числі із заблокованих суден. Зазначається, що заходи США були більш ефективними, але вони також починають їх ігнорувати.
Президент США Дональд Трамп у неділю заявив, що “беззастережно” розглядає нові санкції проти Росії через війну проти України.
Зазначається, що зараз валова вартість експорту Москви зменшилася приблизно на 20 мільйонів доларів, або на 1%, до 1,26 млрд. Дол.
Експортні ціни для бренду російських уралів з балтійських марок зросли приблизно на 0,30 долара за барель до середньої позначки в 51,80 долара, тоді як товари Чорного моря збільшилися на 0,20 до 52,40 долара за барель. Ціна тихоокеанського різноманітності нафти ESPO впала приблизно на 0,20 до 57 доларів за барель. Ціни на доставку в Індію практично не змінилися та склали 62,90 долара за барель.
Україна пропонує встановити максимальну ціну на російську нафту на суму 30 доларів за барель.
Ціна нафти впала до критичного мінімуму для бюджету Російської федерації
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp