
Три тисячі українців вже отримали так звані “листи щастя” від податку через продажі в Інтернеті.
Українці почали масово отримувати так звані “листи щастя” від державної податкової служби. Регулятор просить людей прийти та пояснити походження своїх коштів. Тобто, податок почав підозрювати громадян у проведенні підприємницької діяльності без реєстрації FLP, що передбачає позови суду та великі штрафи.
Скандал заварюється в соціальних мережах через ці “листи”, оскільки багато громадян продають щось на платформах OLX або PROM.UA відповідно, вони також потрапляють у сферу погляду податку. Те, що відомо про ситуацію, є далі в сюжеті.
Про що ти говориш
З 1 березня STS відстежує Інтернет -продажі, щоб відстежувати продавців, які працюють без реєстрації або без RRO/Pro. Податок вже зібрав ці дані на березень та квітень, і, відповідно, розіслав більше тисячі “листів щастя”, які отримували грошові виплати без RRO/PRRO.
Поворот досягнув так званої “незареєстрованої підприємницької діяльності”: регулятор хоче визначити українців, які займаються продажами без реєстрації FLP. Тому під пильною увагою STS були нові клієнти пошти, а також інші послуги з доставки та інтернет -магазини, зокрема Укрпошта, розетки, OLX, PROM.UA та інші.
Як податкові органи бачать покупки
Глава податкової практики Riyako & Partners Andrei Timonov у коментарі Економічна правда Він пояснив, що з 1 березня відбулися зміни у вигляді каси, які клієнти видають платіжні системи. Тепер останні зобов’язані для позначення даних про одержувачів коштів. Крім того, такі чеки зареєстровані в STS, а це означає, що інформація про продавців товарів потрапляє до податкових органів.
Коли людина продає якусь річ і надсилає її, наприклад, новою поштою, і покупець платить за неї після отримання, то дані про таку операцію потрапляють у податок. Далі, регулятор перевіряє інформацію про одержувачів коштів з даними регістрів, і якщо продавець не зареєстрований як FLP, йому надсилають “лист щастя”, додає Тімонов.
У той же час, за його словами, банківська таємниця офіційно порушується: якщо ви продаєте речі і попросите покупця заплатити за них не після отримання, а за банківським переказом, то дані про таку транзакцію все ще залишатимуться прихованими від STS. Але тут є обмеження: в Україні обсяг перекладів на місяць становить до 100 тис. Гривнії.
Скандал через 200 грівнії
Минулого тижня українці у Facebook почали писати повідомлення про отримання листів від STS щастя.
“Лист надійшов до особи з проханням з’явитися в податку на системну незаконну діяльність. Вона здійснила витяг із реєстру і, насправді, лише два платежі на місяць 100 грівнії з Новапай, всі … через 200 грівніас-систематичних діяльності?”,-сказав одне з повідомлень.
Він був опублікований на його телеграмському каналі керівником Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Хетманса. Цей випадок отримав великий резонанс у соціальних мережах.
Як результат, податковий працівник офіційно підтвердив інформацію про листи. Департамент пояснив, що вони надіслали їх трьом тисячам громадян. Мовляв, понад 162,7 мільйонів UAH після 97,5 тисяч грошових переказів в цілому отримали понад три тисячі людей за три тижні березня. І лише 212 з них зареєстровані як FLP – такі результати інформаційного аналізу з системи обліку цих реєстраторів обчислених операцій.
Територіальні органи надіслали листи платникам податків, щоб з’ясувати походження коштів. Основна мета цих запрошень, як кажуть у СТ, пояснювальна.
У той же час регулятор спростовує інформацію, яку податкові органи надіслали листи людям, які здійснили лише два трансфери в 100 грівніасах.
“Наприклад, одне з запрошень, розміщених до публічного доступу, стосується особи, яка отримала 17 платежів на загальну суму понад 40 тис. Гривнії за 20 днів. Серед тих, хто отримав листи, найбільшу суму грошового переказу, перерахованого в одну особу – 413 тис. Гривнії за 40 грошових транзакцій. Найменша сума транзакцій, що проводиться на користь однієї людини, 5”, що пояснюється в умовах.
Податок нагадує, що економічна активність здійснюється лише за умови, що державна реєстрація та оподаткування отриманого доходу. Що стосується осіб, які фактично здійснювали приховану систематичну підприємницьку діяльність, протоколи адміністратора будуть складені законодавства.
Які штрафи
Адміністративний пермотокол, згаданий у податковому звіті, є порушенням статті 164 про підприємницьку діяльність без державної реєстрації Кодексу адміністративних правопорушень.
Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі 17-34 тисяч Уаа. Якщо таке порушення буде здійснено двічі на рік або у випадку доходу понад 17 тис. Уаа, розмір штрафу збільшиться до 34-85 тис. Уаа.
Тому адвокати рекомендують українці ігнорувати “листи щастя” від податку, тому що якщо людина не застосовується до СТС і не пише письмового пояснення, то вони складають протокол, і справа дійде до суду, а потім до виконавчої служби.
У письмовій поясненні експерти рекомендують вказувати на те, що продаж не був системним, не є підприємницькою діяльністю або не спрямований на отримання прибутку.
“Якщо людина продає колишню карету для умовних 600 грошових одиниць, але купила її на 1 тисяч, то це, очевидно, не підприємницька діяльність, і не потрібно зареєструвати FLP для його впровадження”, – додає Тімонов.
У той же час, дохід, отриманий таким чином, все одно повинен буде оголосити та сплатити 18% податку на прибуток на фізичних осіб та 5% військової плати.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp