
Цього року видобуток вугілля в Китаї досягло рекордних обсягів, що різко зменшило обсяг імпорту. Крім того, Китай та Індія накопичили значні резерви, тому зараз закупівлі практично припинилися.
Ціни на енергетичне вугілля можуть ще більше знизитися після падіння до мінімум протягом чотирьох років – на тлі різкого збільшення виробництва в Китаї, що спричинило надлишок на світовому ринку, попереджають аналітики. Про це звіти Фінансові часи.
Основні ціни на вугілля, що використовуються на електростанціях для виробництва електроенергії, впали до чверті пікових значень 2022 року, коли повне вторгнення Росії в Україну спровокувало енергетичну кризу та швидке зростання ринку вугілля.
Довгий період високих цін у 2022-2023 роках, при якому деякі шахтарі та хедж-фонди отримали значні прибутки, стимулювали зростання виробництва. Китай, Індія та Індонезія відкрили нові шахти.
Вже цього року внутрішнє виробництво в Китаї – найбільший у світі виробник та споживач енергетичного вугілля – на рекордному рівні. Це призвело до зменшення імпорту. Високі запаси вугілля в Китаї та Індії – другий за величиною споживачем – також сприяють млявості ринку.
Аналітики очікують, що ціни в цьому році ще більше зменшаться через перевищення поставок, перш ніж частково відновлюється у другій половині року з початком літньої вершини.
Більшість енергетичного вугілля у світі видобувається та споживається всередині країн, де воно виробляється – лише близько 10% падає на міжнародний ринок.
Глобальний попит на вугілля зростав за останні роки, незважаючи на відмову деяких інвесторів, зосереджених на екології. Минулого року попит досяг нового рекорду через зростання споживання на електростанціях.
Найбільшими експортерами вугілля є Індонезія, Австралія, Південна Африка та Колумбія. Саме вони найбільше постраждали від того, що європейські країни намагаються відмовитися від вугілля в “зеленому” курсі.
Нагадаємо, що Китай почав захищати внутрішній ринок від російського вугілля, яке вилилося туди після впровадження європейського ембарго, і скоротити роботу з компаніями, які підпадали під санкції США.
Повідомлялося також, що обсяг індійського імпорту вугілля з Росії зменшувався. У той же час поставки зі США зростали.
Ціни на вугілля згорнули експорт з Росії
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp