
Буде побудовано шість заводів для зберігання енергії в різних регіонах України потужністю 200 МВт.
Компанія DTEK погодилася з консорціумом українських банків на чолі з Ошадбанком за рекордним кредитуванням проекту сучасних систем зберігання енергії в Україні. Про це повідомлений Прес -служба холдингу у вівторок, 3 червня.
“Три банки – Ошадбанк, Пумб та Укргазбанк (UGB) – забезпечують близько 3 мільярдів UAH (еквівалент 67 мільйонів євро) для фінансування будівництва одного з найбільших енергетичних установок у Східній Європі”, – йдеться у повідомленні.
За даними компанії, відповідна кредитна угода була підписана минулого тижня і є найбільшою внутрішньою позикою DTEK, яка спрямована на створення нової енергетичної інфраструктури.
“Інвестиції DTEK в нові енергетичні потужності є не лише відповіддю на сучасні виклики, але й внесок у довготермінову стратегію для забезпечення енергетичної стабільності та незалежності України. Наша мета -не тільки відновити, а й створити сучасну та надійну енергію, яка стане основою економічного розвитку країни”, -сказав генеральний генеральний директор DTEC Максимсенко.
У прес -службі сказано, що п’ять установок установок для зберігання електроенергії загальною потужністю 180 МВт підпадають під договір про кредитування. Загалом на будівництво планується шість енергозбереження в різних регіонах України потужністю 200 МВт. За рахунок позики банки фінансуватимуть частину витрат на впровадження проектів. Решта інвестицій становлять власні фонди DTEK. Дійсність угоди становить 25 вересня 2030 року.
“Реалізація цього проекту забезпечить одночасне постачання електроенергії для 600 000 українських домогосподарств. Будівництво установок зберігання закінчиться в 2025 році”, – додав Дтек.
Нагадаємо, що Holding Energy Holding планує побудувати вітроелектростанцію Poltava потужністю 650 МВт. Компанія навмисно йде в цей регіон, оскільки це енергетична дефіцит. Електроенергія з вітроелектростанції дасть поштовх до більш швидкого розвитку виробництва в Полтаві та супутніх районах, а також додасть потужності енергетичній системі.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp