
Швидке виснаження запасів газу та невдач із поставками з Москви створює попередні умови для нової енергетичної кризи в Європі. Війна в Україні сприяла зростанню цін на газ цього року приблизно на 45%.
Bloomberg пише, що, хоча рівень цін все ще нижчий, ніж рекордні ставки в 2022 році, він достатньо високий, щоб збільшити кризу для домогосподарств та підвищити конкурентний тиск на виробників, які відчувають труднощі.
Захист для зберігання газу – це рятувальне колесо в найхолодніші періоди, але цього року акції швидко зменшуються після того, як мороз збільшила попит на опалення, а посуха змушена використовувати більше газу для виробництва електроенергії.
“У нас все ще є проблеми з запасами газу”, – сказав Маркус Креббер, виконавчий директор RWE AG. “Якщо ми дійсно хочемо бути незалежними від російського газу, нам потрібні більше імпортних можливостей, і ми, мабуть, побачимо це знову цієї зими, тому що приміщення для газу досить швидко руйнують, адже початок зими буде холодно”.
Незважаючи на те, що ЄС зменшила залежність від Росії, втрата одного з останніх маршрутів постачання газу збільшить тиск на ринок газу та призведе до різкого зростання світових цін. Європа вже готується до можливого кінця постачання російського газу по всій Україні наприкінці року.
Ще одна незвичайна ознака тиску на систему полягає в тому, що ціни на літо, коли газ повинен бути дешевим, дорожче, ніж наступна зима. Це говорить про те, що вартість енергії залишатиметься вищим протягом тривалого часу, і що рівень резервів взимку буде нижчим, буде складніше поповнити акції.
“Це нагадує сценарій 2022 року, коли ЄС купував газ за будь -яку ціну”, – каже Арне Ломан Расмуссен, головний аналітик управління ризиками. “Наступного року це можна повторити”.
Фатіч Бірол, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства, насторожено. Він попередив, що в Європі потрібні достатньо резервів наприкінці зими, якщо транзит російського палива через Україну зупиниться 1 січня 2025 року.
“Країни, інтенсивно інтенсивні, під керівництвом Німеччини будуть найбільше постраждали, що завдасть шкоди економіці, яка вже відчуває проблеми в галузях автомобільної, хімічної та машинної будівництва”, – сказав Оле Хансен, керівник банку SAXSO як стратегія продукту . Кафедра.
Вашингтон ввів санкції проти одного з найбільших російських банків. Причина полягала в тому, що Москва використовувала його для придбання військової техніки та оплати їх військовослужбовцям та їхнім родинам. У той же час, європейські країни, які все ще купують російський газ, платять за поставки через Газпромбанк, і введення санкцій може закрити цю можливість.
У свою чергу, Угорщина заявила, що накладення санкцій США на Газпромбанк поставить під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи.