
Європейський Союз розробив законний обхід для обходу Угорщини для придбання зброї для України за рахунок прибутку, отриманих від заморожених активів Російської Федерації цього року. Він також може усунути перешкоди для Великої Сім, щоб заплатити Україну 50 мільярдів доларів.
Про це повідомлялося в інтерв’ю з Financial Times, головним дипломатом ЄС Йозепа Боррела, повідомляє Європейська правда.
За його словами, оскільки Угорщина відображалася в попередній домовленні щодо результату доходу від заморожених російських активів, вона “не повинна брати участь у рішенні використовувати ці гроші”.
Боррел додав, що обхід – це “це важко, як і кожне юридичне рішення, але воно працює”.
Лазівка буде обговорено міністерами закордонних справ ЄС 24 червня в Люксембурзі.
Він також заявив, що Брюссель запропонував Угорщину угоду, подібну до тієї, яку НАТО уклала з прем’єр -міністром Віктором Орбаном минулого тижня: Будапешт відмовився підтримувати Україну в обмін на те, що не наклали вето союзників Альянсу, але це було відхилено.
Головний європейський дипломат сказав, що позиція Будапешта “має щось спільне з міцними зв’язками, які вони мають з Росією”.
У публікації зазначається, що обхід вето Угорщини, можливо також усунути перешкоду, яка може ускладнити зусилля G7 для отримання позики в розмірі 50 мільярдів доларів на Києва до грудня, які повинні бути сплачені за рахунок майбутніх доходів. Це рішення було прийнято лідерами Великої Сім на саміті в Італії.
У той же час, за словами чиновників, Угорщина все ще може заблокувати санкції ЄС, згідно з якими російські активи блокуються. У відповідному рішенні всі 27 штатів одноголосно оновлюються кожні півроку.
Раніше міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сіарто заявив, що його країна не підтримуватиме 14 санкцій проти Росії, запропонованих Європейською комісією, оскільки нові обмеження суперечать інтересам країни.
За словами Політіко, Угорщина виступає за новими санкціями Європейського Союзу для російського зрідженого газу.
Що стосується нових санкцій, країна ЄС перетне російське зріджене природний газ (СПГ), який може позбавити Російську федерацію. У той же час вони не залишатимуться купувати російський газ до Європейського Союзу і не призведуть до прямого удару для ділових інтересів Угорщини.