
Нові тарифи також вплинуть на 15% імпорту сільського господарства з Росії, який раніше не піддавався тарифам.
Європейський парламент підтримав значне збільшення обов’язків щодо російських та білоруських добрив та частини сільськогосподарської продукції. Нові ставки повинні обмежити фінансування війни проти України та зменшити ризики для продовольчої безпеки ЄС. Про це повідомлений У прес -релізі, опублікованому на веб -сайті Європейського парламенту.
Рішення було підтримано 411 депутатами євро, 100 проголосували “проти”, а ще 78 – “утримані”.
З 1 липня обов’язки щодо деяких азотних добрив поступово зростатимуть – від поточних 6,5% до майже 100%. Це фактично зупинить торгівлю. Для деяких продуктів, зокрема м’ясо, молочні продукти, фрукти та овочі, накладе додатковий 50%.
У 2023 році понад 70% добрив, що застосовуються в ЄС, були азотом – і чверть таких добрив були імпортовані з Росії. Загальна вартість цих поставок становить близько 1,3 мільярда євро (1,5 мільярда доларів).
На тлі рішень ЄС прес -секретар Кремля Дмитро Песков заявив, що “завдяки новим добривам для європейців вони зростатимуть”, і їх якість “знизиться”. За його словами, попит на російські добрива на інших ринках все ще високий і що “російські добрива – це найвища якість”.
Нові обов’язки також вплинуть на ще 15% аграрного імпорту з Росії, який раніше не піддавався тарифам. Ми говоримо про товари на суму 380 мільйонів євро.
Імпорт з Білорусі в 2023 році становив 92 мільйони євро сільськогосподарської продукції та 30 мільйонів добрив.
Європейська комісія пояснила, що імпорт добрив з Росії створює ризик політичного тиску з боку Москви та загрозу стабільності агросектора ЄС.
Європейські парламентарі вважають, що ці заходи значно зменшать імпорт товарів з Російської Федерації та Білорусі до ЄС, незалежно від того, приїжджають вони з цих двох країн, чи експортують їх безпосередньо чи опосередковано.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp