
Спроби Угорщини та Словаччини залучити ЄС у його останній суперечці з Україною були невдалими. Європейська комісія не підтримала їх прохання про те, щоб зателефонувати на Київ про скасування останніх санкцій проти російської нафтової компанії Lukoil, пише Financial Times.
Публікація згадувала, що Угорщина та Словаччина отримали винятки з європейської заборони на імпорт російської нафти після того, як Російська федерація розпочала повне вторгнення в Україну. Тим не менш, нещодавнє рішення Києва зупинити транзит нафти Лукоїла з Росії через трубопровід Friendse нафта може зменшити пропозицію, повідомляє обидві країни.
Тому вони звернулися до Європейської комісії, яка займається торговою політикою ЄС, з проханням розпочати консультації згідно з торговою угодою з Україною. Тим не менш, комісар ЄС Вальдіс Домбровскіс заявив Financial Times, що Брюсселю потрібно більше часу для збору доказів та оцінки юридичної ситуації.
За даними трьох дипломатів, на вчорашньому засіданні держави, член ЄС 11 штатів підтримав позицію Домбровського, і жоден з них не стояв на стороні Будапешта та Братислави.
Один із дипломатів зазначив, що торгова угода з Україною містить точку безпеки, яка може дозволити вам перервати пропозицію.
“Вибір часу для апеляції особливо іронічний, враховуючи, що прем’єр -міністр Угорщини Віктор Орбан за останні тижні глибоко роздратував більшість своїх партнерів ЄС та Європейської комісії, лобіюючи український план миру в односторонньому порядку під час його візиту до Росії та Китаю без схвалення Брюсселя”, – підкреслюють Форт -Репортери.
Крім того, Україна зазначає, що нафтопровід тече стільки нафти, яка раніше за допомогою інших російських компаній.
Financial Times додав, що російська нафта становить 35-40% сировини на одній рослині нафтопереробного заводу (нафтопереробний завод) Словаччини, а продукція, виготовлена з цієї нафти, також експортується до України та Чехії, а звідти до інших країн Центральної Європи. З -S, на що наголосив, що Дипломат ЄС, якщо Словаччина не зможе імпортувати з Росії, “наслідки будуть величезними”.
У свою чергу, президент Словаччини Пітер Пеллегріні заявив, що “буде змушений реагувати”, якщо Україна не змінить позиції на Лукалі. За його словами, Словаччина допомагає Україні з газопостачанням та електропостачанням. У той же час представники угорської мови відмовилися коментувати цю ситуацію.
Ми згадуємо, що минулого тижня Україна зупинила транзит російської нафти до Угорщини та Словаччини. Це пов’язано з тим, що ця компанія знаходиться під санкцією.
У той же час міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сіарто заявив, що його країна заблокує програму фінансування України на 6,5 мільярда євро в рамках Європейського фонду миру, поки Україна не буде поширена на російську нафту в Угорщині.