
Національний банк України (NBU) погіршив інфляцію в 2024 році на 8,5%, а в 2025 році – до 6,6%. Очікується, що в 2026 році інфляція повернеться до цілі NBU 5%, нормалізуючи функціонування економіки та покращує ситуацію в енергетиці.
Це вказано в оновленому макроекономічному прогнозі NBU, опублікованому за брифінгом за знижкою.
У квітні NBU в лютому покращив прогноз інфляції до 8,2% від 8,6%. У 2025 році Національний банк передбачив уповільнення інфляції до 6%, а в 2026 році – до 5%.
Серед ризиків, що призвели до погіршення інфляції, Національний банк вказує:
-Дуючи додаткові потреби в бюджеті, насамперед для підтримки захисту;
-Пості цін на індивідуальні нові податки для бізнесу, введення яких зараз обговорюється на державному рівні;
-Більш шкода інфраструктурі, особливо енергії та порту, що обмежить економічну діяльність та наполягає на цінах через запаси;
-Полікація негативних тенденцій міграції.
Крім того, існує ризик значного зменшення підтримки України міжнародними партнерами, зокрема з виборчих циклів у багатьох країнах.
За словами НБУ, в той же час, хід повної розміру війни залишається ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку.
“Довготермінна війна з високою інтенсивністю унеможливить повернення економіки до нормальних умов функціонування та ускладнення фіксації інфляції в цілях НБУ”, -зазначив Національний банк.
У той же час, регулятор не виключає реалізації ряду позитивних сценаріїв, пов’язаних з подальшим розширенням можливостей експорту, прискоренням європейських процесів інтеграції, впровадженням великої програми відновлення України та більш швидкої швидкості відновлення енергії.
«Крім того, практичне впровадження надзвичайних позик для прискорення доходу (ERA), який був забезпечений майбутнім доходом від них. Назвіть російські активи можуть забезпечити Україну додаткові фінансові ресурси з 2025 року.
Повідомлялося, що кабінет міністрів затвердив та внесено зміни Верховну Раду для внесення змін до податкового кодексу, який до кінця року пропонується збільшити податки на загальну кількість 140 мільярдів UAH.
Додаткові податкові доходи від посилення акцизних мита на тютюн та паливо становлять 16,9 мільярдів Сполучених Штатів, які повинні бути отримані ще 3,3 мільярда США. Від введення акцизного збору на солодкі напої. Крім того, планується збільшити військову підготовку та інші квитанції від громадян на загальну суму 121,8 млрд США.
У той же час пропонується внести зміни до державного бюджету на 2024 рік, збільшуючи витрати на оборону та силовики на 495,3 млрд. Міністерство фінансів пропонує фінансувати цю потребу через додатковий дохід від T -T -SUB -урядового комітету на 220,1 мільярда США, планується отримати ще 65,7 мільярдів США від заощаджень за обслуговування та погашення державного боргу та 75,8 мільярда США, що перевищує державний план у першій половині 2024.