
Від значного знищення енергетичної системи та відсутності грошей та часу для відновлення закриття світла стане звичайним явищем для українців. Про це Звіти Економіст.
“Занадто мало часу, і для встановлення кількох сотень невеликих електростанцій занадто мало доларів, необхідних для встановлення кількох сотень невеликих електростанцій, відновлення бомбардуваних електростанцій або будівництва вітрових та сонячних електростанцій. Закриття вентилятора електроенергії стане звичайним явищем”, – пише газета.
У публікації зазначається, що українці вже навчилися адаптуватися до відсутності електроенергії. Невеликі підприємства мають дизельні генератори. Середні фабрики були вкладені в газові турбіни і навіть можуть продавати зайву електроенергію в національну мережу. Кафе відкрите для коворкінгу. Усі будівлі мають генератори для їжі ліфтів. Люди купують акумулятори, які можна зарядити та використовувати для Wi-Fi та USB-LAMP.
У той же час генеральний директор DTEK Максим Тімченко каже, що 90% їх генеруючої потужності були знищені цього року. Хвилі атак з березня були спрямовані на теплові та гідроелектростанції, а також вперше на сонячних електростанціях.
Вторгнення в генеруючу потужність України становило 36 гігаватт (GV) електроенергії. Росія була спрямована на енергетичну інфраструктуру наприкінці 2022 року, і половина цих можливостей вже була втрачена – або зайнята, або знищена, або пошкоджена. Україні вдалося відновити частину влади, і минулої зими йому вдалося зберегти світло, відновлюючи можливість майже на 18 ГВт на той час.
Але цьогорічні напади були знищені 9 гігаватами. Майже все, що залишилося від покоління, походить від атомних електростанцій, які росіяни утримувались від нападів. Генератори повернулися на вулицю Ків, а в кожному українському місті несправно працює. Російські напади тривають, і батарей протиповітряної оборони недостатньо, щоб зняти всі ракети.
У публікації зазначається, що в короткостроковій перспективі є певна надія, що пошкоджені електростанції можуть бути досить відремонтовані на цю зиму, щоб створити ще 2-3 ГВт. Українські інженери шукають вживане обладнання для роботи радянських електростанцій у Європі. Але як це реально, незрозуміло.