
Україна та США на кліматичній конференції COP29 в Баку оголосили про запуск трьох нових проектів у галузі невеликих модульних реакторів (MMR) із загальним фінансуванням у розмірі 30 мільйонів доларів.
Зазначається, що партнерство буде впроваджено як частина першої програми (основна інфраструктура для відповідального використання невеликої технології модульних реакторів).
Програма включає в себе введення трьох взаємопов’язаних проектів: будівництво пілотної установки для виробництва чистого водню та аміаку (проект «чистого палива»), перетворення вугільних електростанцій у ММР (проект Phoenix) та розробку А Дорожня карта Decarbonise Pure Steel ”).
Проекти будуть реалізовані за участю провідних енергетичних компаній та науково -дослідних інститутів України та США.
За даними Міністерства енергетики, технологія MMR має значні переваги порівняно з традиційними атомними електростанціями з модульного виробництва, легкого транспортування, підвищення безпеки та менших початкових інвестицій.
Україна приєдналася до Декларації країн про COP28, зобов’язаний потрійним ядерною енергією до 2050 року. Це включає підтримку розвитку та будівництва як великих одиниць, так і малих модульних реакторів для електроенергії та промислового використання.
Як повідомлялося, Energoatom готує ділянки для будівництва двох енергетичних одиниць у південному українському АЕС. Вони будуть побудовані на технології AR1000 американської компанії Westinghouse.