
Більшість депозитів, завдяки процесам приватизації, керуються головним чином приватними підприємствами.
В Україні було досліджено 20 тисяч депозитів, але розробляється лише приблизно 3,5 тис. Депозитів. Про це повідомив президент Союзу геологів України Павло Загородюк на Конгресі геологів України в середу, 14 травня, звіти Укрінформ.
Спеціаліст згадував, що завдяки зусиллям нинішніх та попередніх поколінь геологів в Україні було досліджено 20 тисяч родовищ та проявів 105 видів мінералів. Але розроблено лише приблизно 3,5 тис. Депозитів.
“Більшість – оскільки радянські часи. Завдяки процесам приватизації, вони в основному керуються приватними підприємствами. А нові депозити практично не розвідували. Гостра проблема” сплячих “ліцензій – це коли не працює в досліджуваних та перспективних районах”, – сказав він.
За словами Zagorodnuk, ця галузь є складною, оскільки кожен розробник мінералів стикається з серйозними проблемами – технологічними, соціальними тощо. Проекти для розвідки, розвитку та домовленості про депозит дуже довгі, фінансово місткість і не такі вигідні.
“Тому дуже важливо, щоб ресурсна угода була підписана зі Сполученими Штатами. Зрештою, принаймні певна надія виявилася, що реальні інвестиції прийдуть на розвідку та використання надр”, – додав він.
Нагадаємо, 1 травня Україна та США підписали угоду про створення спільного інвестиційного фонду реставрації з рівною участю обох сторін.
Фонд буде створений за умовами паритету – 50% участі з обох сторін та з рівними правами голосування. Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами. Угода не передбачає жодних боргових зобов’язань – мова йде виключно щодо інвестицій, а не кредитів.
Сполучені Штати пояснили, що це дасть Україну угоду про надр
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp