
У суботу Баку (Азербайджан) погодився з новою кліматичною угодою, в рамках якої багаті країни пообіцяли розподіляти 300 мільярдів доларів бідним країнам щорічно, щоб допомогти їм впоратися з катастрофічними наслідками кліматичної кризи. Багато країн, що розвиваються, критикували цю цифру, називаючи її надзвичайно недостатньою, уривки CNN.
Угода повідомлялася після більш ніж двох тижнів жорстоких відмінностей та інтенсивних переговорів. У якийсь момент виникли побоювання, що переговори розвалиться, оскільки групи, що представляють вразливі штати, – це Малі -острови, і найменш розвинені країни покинули переговори. Але більше 30 годин після останнього разу було досягнуто угоди між майже 200 країнами.
Згідно з угодами, 300 мільярдів доларів будуть відправлені вразливими та бідними країнами, щоб допомогти їм впоратися з більш руйнівними явищами екстремальних погодних умов та перенести свою економіку в чисту енергію.
«Це було важким способом, але ми уклали угоду. Ця нова фінансова мета – страховий поліс людства на тлі погіршення змін клімату, що впливає на кожну країну », – сказав Саймон Саймон, голова Конвенції ООН з питань зміни клімату.
У той же час підкреслюється, що обіцяна сума набагато менша, ніж ті 1,3 трлн. Це, зі свого боку, спричинило жорстоку реакцію з багатьох країн, що розвиваються.