
Необхідно переглянути політику державних монополій та шукати спільну мову з бізнесом, заявив операційний директор Metinvest.
Українським металургістам важко збільшити виробництво через низку проблем, серед яких тарифи державних монополій на енергетичні ресурси та логістика залишаються основними, які значно зросли в останні роки. Про це сказав операційним директором Metinvest Олександр Міроленко на саміті бізнес -мудрості 2025 року, який відбувся в Києві, повідомлений Прес -служба компанії в четвер, 17 квітня.
Він нагадав, що вартість передачі електроенергії з 2021 року зросла в 2,3 рази, тариф на транспортування газу в чотири рази, а залізничні тарифи-1,7-2,4 рази. Саме через високу вартість (зокрема енергетичні ресурси та логістика), які не перекриваються цінами на експортних ринках, що знаходиться на простому заводі з видобутку та переробки (GOK).
“Неефективність державних монополій виявляється додатковими витратами на бізнес – вони просто змінюють свої фінансові проблеми та особливі зобов’язання перед некондимуляторами. Це важлива проблема для нас. Нам потрібно переглянути цю політику та шукати спільну мову з державними монополіями. Зараз ми ведемо діалог з укрзалізованими
TSEY, який планує збільшити залізничні тарифи на 37%. У разі прийняття це знищить національного виробника », – сказав він.
За словами Міроленко, інша проблема – захист від металургії, яка посилюється через постійне збільшення експорту цієї стратегічно важливої сировини з України. У 2024 році експорт брухту зростав майже в шість разів порівняно з 2022 року.
“Ми продаємо стратегічну сировину за кордоном за 250 доларів за тонну, тоді як сталь становить 550-600 доларів”,-наголосив Міроененко.
У той же час використання 1 тонни брухту для виробництва та експорту сталі приносить Україну додаткові 1,2 тис. Доларів валютної валютної заробітки та 15 тис. Податків UAH.
“Експорт брухту є економічно невигідним для держави. Ми повинні обмежити експорт брухту, який українські металурги потрібні для збільшення внутрішнього виробництва сталі”, – сказав операційний директор Metinvest.
Третій найболючіший виклик для MetInvest-це дефіцит персоналу, який становить 10-15% від загальної кількості персоналу.
“Оскільки більшість співробітників – це чоловіки, це ще більша проблема, оскільки зараз лише 50% з них можуть бути заброньовані. Ми приймаємо людей офіційно, але вони часто стають ресурсом для TCC, які негайно піднімаються в армію. Це лякає людей, які працюють на наших підприємствах. Зараз ми ведемо діалог з міністерством оборони, щоб знайти компроміси, а не в паралії, якщо він не працює.
Нагадаємо, що група Metinvest Rinat Akhmetov стала найбільшим експортером України відповідно до результатів 2024 року. Відповідний рейтинг був опублікований Форбсом Україною.
Повідомлялося також, що MetInvest зайняв перше місце в рейтингу найбільшого приватного бізнесу України, з доходом 270,5 мільярдів UAH.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp