
Торгові переговори між США та Європейським Союзом зупинялися, тому з 1 червня Вашингтон планує збільшити мита до 50%.
Європейські фондові ринки в п’ятницю різко знизилися, і прибутковість урядових облігацій єврозони зменшилася після того, як заява Дональда Трампа про намір запровадити 50% плату за всі товари з Європейського Союзу. Про це звіти Reuters у п’ятницю, 23 травня.
Президент США зробив заяву в серії публікацій у Істиниде яблуко також критикувало.
Трамп заявив, що Європейський Союз нібито створений з головною метою отримання користі від США в торгівлі.
“Наші переговори з ними не призведуть до нічого! Тому я рекомендую ввести прямий 50% обов’язок Європейського Союзу, починаючи з 1 червня 2025 року”, – додав він.
Його слова знищили надії інвесторів, які раніше оголошені обов’язки будуть недійсні переговори – саме це підтримувало оптимізм на ринках останніми тижнями.
Індекс Stoxx 600 зменшився на 1,5%, тоді як акції автомобільних та розкішних компаній втратили понад 3%. Німецький DAX, залежний від експорту, впав на 2,3%. Американські ф’ючерси на S&P 500 також затонули на 1,5%, оскільки інвестори стурбовані можливим ударом у світовому економічному зростанні.
“Це значна ескалація торговельного стресу”, – сказав Голгер Шмілінг, головний економіст Беренберга. – “З Трампом ви ніколи не знаєте точно, але цей крок значно вразить як економіку США, так і в Європі”.
На тлі зростання невизначеності два -річні німецькі облігації втратили 8 основних балів (до 1,75%), тоді як вихід 10 -річних -olds зменшився на 7 балів (до 2,57%).
Серед валют ієна була найбільш зміцнена – долар впав на нього на 1%, до 142,5. Євро також зменшився відносно ієни (до 161,58), однак, стосовно долара, що залишився в плюсі - 1,1335 доларів (+0,5%).
Раніше Трамп підкреслював, що він не має наміру спричинити різке падіння на ринку, але підтвердив свою мету зменшити дефіцит торгівлі США.
Обов’язки Трампа вдарили друзів Путіна в Європі
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp