Американські правоохоронці замерзли понад 26 мільйонів доларів, які використовувались для операцій з відмивання грошей.
Міністерство юстиції США разом з правоохоронцями Німеччини та Фінляндії усунули інфраструктуру російської криптовалюти -реліг -гаратексу, звинуваченого у порушенні санкцій та відмиванні коштів. Про це звіти Американський департамент у п’ятницю, 7 березня.
Як зазначалося, 6 березня під керівництвом Секретної служби США (USSS) правоохоронці вилучили три області російської біржі: Garatex.org, garatex.io та garantex.academy. Паралельно, Німеччина та Фінляндія конфісковані сервери, які забезпечують роботу платформи.
Ще раніше влада США отримала копії серверів Garatex, включаючи бази даних клієнтів та фінансову звітність. Правоохоронці також замерзли понад 26 мільйонів доларів, які використовувались для операцій з відмивання грошей.
Гаратекс повідомив, що 7 березня емітент найбільшого StableCoin USDT – Tether – заблокував свої гаманці на 2,5 мільярда рублів. Після цього обмін повністю припинив обслуговування клієнтів, в той час як на її веб -сайті з’явилося повідомлення про конфіскацію ресурсу американськими спецслужбами.
За даними Сполучених Штатів, Гаратекс з 2019 по 2025 рік контролювався громадянином Литви, Олексей Бесчекова та російським громадянином, що проживає в ОАЕ, Олександр Міра з Серди. Американська влада звинувачує адміністраторів бірж у змові, щоб відмивати гроші.
Зазначається, що з квітня 2019 року Garatex обробляв мінімум 96 мільярдів доларів на криптовалютні операції.
Російська криптовалюта Гаратекс перебуває під санкціями США з квітня 2022 року, а в лютому 2025 року він був включений до списків санкцій ЄС.
Напередодні спеціального представника президента США в Україні та Росії Кіт Келгого заявив, що Білий дім зараз “активно” натискає не лише Україну, але й на Росії, використовуючи метод Knut та Gingerbread. Він зателефонував інструментам, за якими Сполучені Штати заохочують Росію до мирної угоди.
