
Поточні ціни (максимальні ціни на електроенергію) обмежують можливості імпорту та відновлення української енергетичної системи. Про це оголосив Ігор Тінна, співавтор Української асоціації відновлюваних джерел енергії, бізнесмена та інвестора в RESS, в коментарі до Expro Electricity.
На його думку, плащі цін не дозволяють ефективно маневрувати на ринку, особливо коли є потреба в імпортній електроенергії, щоб покрити дефіцит. Tinnaiya зазначив, що такі обмеження також звужують можливості для розвитку внутрішнього ринку електроенергії, зокрема, для впровадження технологій накопичення енергії.
“Цінові набори в його нинішньому вигляді не дозволяють розвивати внутрішній ринок” щоденного перекладу “. Йдеться про акумулятори. В даний час функція “щоденної передачі” виконує лише гідравлічні електростанції. Якщо призи були вищими, ми могли б імпортувати обладнання для створення газових, систем накопичення енергії та розробити ринок », – пояснив бізнесмен.
Igor Tinnaya підкреслив, що ринок електроенергії в Україні в даний час стикається з двома найважливішими проблемами: боргами та обмеженнями цін. Він вважає, що вдосконалення державного регулювання, особливо в кризі, повинно бути не загальним правилом, а технічним характером у випадку надзвичайних ситуацій.
«Практика вдосконаленого державного регулювання зазвичай є помилковою для будь -якого ринку. В даний час не існує стимулів для будівництва невеликого покоління на ринку енергетики в Україні », – сказала Тінна.
За словами експерта, ключовою необхідністю в Україні є забезпечення стабільного імпорту електроенергії за допомогою ринкових механізмів, а не надзвичайної допомоги. Tinnaiya наголосив на важливості розширення ринкових інструментів та збільшення частки ринкових операцій для ефективного функціонування енергетичної системи.
«Збільшення частки ринкових операцій є ключовим фактором для розвитку енергії. Імпорт повинен здійснюватися в комерційних цілях, а не через надзвичайні запаси », – підсумував він.
За словами експерта, нинішнє регулювання держави повинно зосередитись на розробці нового генерації, підтримки ринку та безкоштовній торгівлі електроенергією.
Раніше президент групи Dixi Olena Pavlenko наголосила на необхідності вирішення системних проблем на українському ринку енергії, зокрема, проблем із боргами та парафіями.