За словами прем’єр -міністра України Деніс Шмігал, міжнародних партнерів України, як частина фонду фундаменту енергетичної підтримки, фінансував придбання обладнання для розподіленого покоління для потужності 170 МВт.
“Ми повинні сказати, що ми маємо підтримку партнерів, і за рахунок фонду енергетичної підтримки 560 мільйонів євро, ми фінансували придбання обладнання з розподіленим поколінням 170 МВт”, – сказав Шмігал у вівторок у вівторок.
Він додав, що кількість підрозділів когенерації, доступних на українських підприємствах, становить 169, з яких 83 вже були введені в експлуатацію.
«Крім того, партнери підтвердили постачання 291 установок та 101 модуль котушки. Це наш резерв у виробництві електроенергії та тепла », – сказав прем’єр -міністр.
У той же час він зазначив, що нагальна потреба в загальних об’єктах все ще висока, хоча їх кількість більше не вимірюється в десятках тисяч, як минулого року.
“Загальна нагальна потреба у генераторах великої потужності становить близько 1800 штук, і нам все ще потрібно 569 заводів когенерації”, -пояснив глава уряду, додавши, що він постійно працює над отриманням необхідного обладнання та робить все, щоб пройти зиму.
Шмігал також заявив, що уряд сконцентрувався, особливо в регіоні Харків та Харків, “оскільки росіяни фактично знищили теплові електростанції, які там були”.
«Ми приносимо невеликий мобільний котел потужністю 1 МВт, який встановлюється місцевими органами влади. Був на таких об’єктах. Також застосовується аналогічний підхід в інших містах », – описав прем’єр -міністр.
Він додав, що 80% шкіл та 100% лікарень мають генератори. Зокрема, медичні установи, за його словами, встановили 12 000 генераторів, а в Україні вже встановлено 16,5 тисяч потужних генераторів.
Шмігал також зазначив, що партнери передали багато обладнання зі старих ТЕС та гідроелектростанцій, щоб відновити фонди генерації, які активно використовуються в українських закладах.
