Більшість запланованих енергетичних споруд, перш за все, є UKRENERGO NEC, вже захищеними на рівні захисту 85% 1 та 2 від безпілотників та ракет, повідомляє Прем’єр -міністр -Міністр України Денис Шмігал.
«85% більшості об’єктів, які повинні були бути захищені, перш за все, Укренерго вже захищені. Держава, виділена на суму 19 мільярдів, сама компанія фінансувала роботу 13 мільярдів UAH від позики партнерів. Окремо всі наші газові нафтопереробні заводи також виготовляли певні елементи захисту елементів 1,2 рівня плюс активний захист систем протиповітряної оборони взагалі », – сказав Шмігал на прес -конференції в Києві у вівторок.
За його словами, рівень 1 -го захисту є Gabions з піском, а 2 – «потужні залізобетонні конструкції, які можуть витримати прямі удари безпілотників і захищати ракету від фрагментів».
Він також додав, що енергія знаходиться в основному під загальним захистом комплексів протиповітряної оборони, крім того, кожен об’єкт окремо захищається мобільними пожежними групами та анти -повітряним покриттям. У той же час кожен об’єкт захищений комплексом МО, оскільки, за словами прем’єр -міністра, “росіяни навчилися уникати однієї системи”.
Що стосується режимів холодного періоду, то прем’єр -міністр не надав жодних прогнозів з цього питання, зазначивши, що важливіше зосередитись на діяльності уряду з цього питання.
«Сьогодні ніхто не може сказати близько 4 годин або 16 годин без світла або без відключення. Росіяни мають власні терористичні плани знищити нашу енергетичну інфраструктуру, продовження політики геноциду. Ми готуємось до цього і розуміємо, як прийняти цю зиму. Ми обов’язково підемо разом – об’єднані та підготовлені. У яких умовах ми передамо це, це буде видно лише в тій мірі, коли підхід оперативної пам’яті, і сьогодні, щоб пророкувати і зробити деякі сенсаційні твердження, абсолютно неправильно », – наголосив Шмігал.
