
Доларові облігації України принесли до втрат інвесторів у понад 10%, оскільки перспективи, які Трамп виконає свої обіцянки та діятимуть у завершенні мирної угоди, стають менш імовірними.
Одна з найпопулярніших стратегій на ринку країн, що розвиваються – ставка на повернення Дональда Трампа до Білого дому – не вдається. Доларові облігації України вже принесли інвесторам понад 10% збитків у 2025 році – це найгірший результат серед усіх ринків, що розвиваються. Про це звіти Блумберг у понеділок, 26 травня.
Причина полягає в тому, що вицвіючі сподіваються, що Трамп виконає свої обіцянки та укладе мирну угоду.
Це різке розворот порівняно з початком року, коли боротьба з перемир’ям зробила українські боргові папери в рентабельності – ціни на деякі облігації майже вдвічі після реструктуризації в серпні 2024 року, і ринки Східної Європи зросли.
Інвестори не втрачають надії на угоду, а зменшують оптимізм. Лондонський хедж -фонд Прикордонна дорога Він віддає перевагу корпоративним облігаціям, які, на їхню думку, менш чутливі до геополітики. Банк Америки Він все ще рекомендує, щоб український державний борг у портфелі, але попереджає про “ризики скорочення”, поки війна триває. У Морган Стенлі Очікується, що бойові дії триватимуть до кінця 2025 року.
“Ринок повернувся до рівнів, що спостерігаються до виборів Трампа”, – сказав Віктор Сабо, інвестиційний директор Aberdeen Investments. – “Обіцянка забезпечити світ на наступний день після інавгурації зіткнулася з реальністю, що Путін не хотів миру”.
Раніше Трамп запропонував провести повні переговори між ним, глава Росії Володимира Путіна та Володимира Зеленського в Стамбулі. Замість особистої участі Путін надіслав делегацію низького рівня – в результаті, в Туреччині приїхав лише Зеленський.
У неділю глава Білого дому заявив, що розглядає можливість нових санкцій проти Росії після другої ночі масштабних комбінованих нападів на Україну.
Східноєвропейські ринки знімаються
Тим часом у Східній Європі в цілому причини повороту на українському ринку облігацій пов’язані з тим, чому біржі від Варшави до Будапешта зафіксували одне з найбільших зростання у світі.
Спочатку активи у Східній Європі підтримували очікування світу, які могли б принести стабільність та інвестиції.
Пізніше перспектива того, що Трамп обмежить військову допомогу в Європі або, як правило, залишає мирний процес змусив Німеччину та інші уряди діяти. Сотні мільярдів євро, які вони пообіцяли захистити, підштовхнули регіональні ринки, оскільки інвестори очікують економічних вигод.
Основні акції акцій у Варшаві, Празі та Будапешті цього року вже принесли інвесторам понад 30% прибутку в доларах. Угорський Форінт, Чеський Крон та Польський Злоті стали однією з найуспішніших валют країн, що розвиваються.
У той же час ситуація на українському ринку показує, як геополітичні ризики створюють вогнища напруги. Вибори в Румунії та Польщі тримають інвесторів у напрузі, а відсутність миру загрожує більш широкими наслідками.
Прем’єр -міністр Угорщини Віктор Орбан, один з головних прихильників Трампа в Європі, заявив у п’ятницю, що затримується зі світом в Україні, може спричинити економічні труднощі до 2026 року.
У п’ятницю російські чиновники відхилили пропозицію Трампа про переговори у Ватикані як нереалістичні.
Доларові облігації України протягом декількох днів поспіль були одним з найгірших ринкових активів. Облігації без купона з погашенням у 2035 році, які виплати, за які економіка України торгується трохи вище 50 центів за долар – ще в лютому було близько 70 центів.
“Основний вплив затримок у мирних переговорах, очевидно, виявлявся в суверенних облігаціях України”, – сказав Мартін Берччче, керуючи портфелем на Frontier Road. – “Інвестиції в ці облігації ґрунтуються на деякому припиненні вогню або рішенням бойових дій”.
Раніше ЗМІ повідомили, що Трамп переконаний, що Путін “веде його за носом”. Для цього Великобританія та Франція доклали значних дипломатичних зусиль.
Також сьогодні Державний департамент заявив, що Сполучені Штати залишають переговори України та Російської Федерації і більше не відіграватимуть роль посередника.
Світ в Україні: Рубіо зробив заяву про дії Трампа
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp