
Україна представляє великий інтерес до існуючих та потенційних інвесторів у розробці системи накопичення електроенергії та відновлюваної енергії, але активне будівництво може розпочатися, коли інвестори розуміють період окупності проектів. Про це було оголошено директором Європейського енергетичного агентства Анастасія Верешкінська.
“Інвестори не бачать довгострокової окупності-це те, що називається банківською здатністю. Тепер ми не змінили тривалість контрактів з Укренерго для допоміжних послуг. На ринку балансування ситуація є проблематичною з боргами, тому ніхто не триває добровільно. За її словами.
За її словами, провідні галузеві асоціації обговорюються з Укренерго, реформуючи участь нових учасників на ринку допоміжних послуг і очікують змін у нормативних рамках від Укренерго, який зацікавлений у потенційних інвесторах для розвитку систем накопичення енергії.
“Ми не можемо почати говорити про нові сюжетні проекти, якщо тривалість контракту буде завершена між виробником та державою Укренерго, буде менше тривалості позики, яку виробник може отримати”, – сказав Верошкінський.
На її думку, залучення до фінансування є одним із важливих факторів, який вплине на швидкість впровадження таких проектів, що також вплине на галузь відновлюваних джерел енергії, яка повинна замінити більшість російських стрільб з енергетики в найближчі роки.
Верешкінська також підкреслив, що великі обсяги нових інвестицій у сектор відновлюваної енергії стримують себе, що потенційні інвестори бачать та аналізують ситуацію за боргами та змінюють юридичну базу найгірших і не мотивують їх.
“Ми стикаємося з деякими попередженнями серед інвесторів, які вже інвестували і вже працюють на українському ринку. Тому проблема впровадження нових можливостей буде результатом того, як держава структуруватиме правила гри та формувати інвестиційний клімат у цьому секторі”, – сказав експерт.
Одна з ключових проблем, яку вона назвала системною відсутністю ресурсів у Укренерго, до служби для збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел.
Раніше повідомлялося, що Укренерго хоче уникнути виникнення нових боргів у розрахунках, щоб збільшити частку електроенергії з відновлюваних джерел.
Крім того, Українська асоціація вітроенергетики закликає уряд знайти фінансовий ресурс для Energoatom (позики чи облігації) для вирішення всього боргового ланцюга, який становить 17 мільярдів UAH.