
Незважаючи на значне зменшення газових трубопроводів з Росії після 2022 року, ЄС минулого року збільшив імпорт зрідженого газу з Російської федерації – він покрив 19% потреб Європейського Союзу.
Європейська комісія опублікує оновлену стратегію поетапної відмови від російської нафти та газу 6 травня. Про це звіти Рейтерс У вівторок, 15 квітня.
ЄС взяв на себе зобов’язання повністю відмовитися від імпорту російської викопної енергії до 2027 року у відповідь на повне вторгнення в Росію до України. Спочатку планувалося, що детальний план з’явиться у квітні, але згідно з наказом дня, опублікованого в понеділок, документ буде поданий лише в травні.
Як нотатки Рейтерсзатримки частково пов’язані з невизначеністю щодо потенційних тарифів із США. Енергетичне значення може бути темою торговельних переговорів між Вашингтоном та Брюсселем.
Незважаючи на значне зменшення постачання газу з Росії після 2022 року, ЄС минулого року збільшив імпорт склатого газу з Російської федерації – він покрив 19% потреб Європейського Союзу.
На відміну від нафти, ЄС ще не наклав санкцій на російський газ. Тоді як Угорщина зазвичай заявляла, що вона блокує енергетичні обмеження, які потребують одностайності серед країн -членів. Деякі інші уряди також не підтримують обмеження імпорту СПГ, поки не з’являться стабільні альтернативи.
В даний час частка Російської федерації з імпорту газу Європейським Союзом становить лише близько 13%. До війни цей показник перевищував 40%. Газ з Росії зараз потрапляє в ЄС у вигляді СПГ на морських танкерах, а також єдиний газопровід “Турецький потік” у кількох країнах, таких як Угорщина та Словаччина.
За даними FT, адвокати ЄК зараз вивчають юридичні варіанти того, як європейські фірми порушують тривалий газовий контракт з компаніями Російської федерації, не сплачуючи їм величезних штрафів. Запропоновано оголосити силові мажори, передбачені контрактами.
Очікується, що відмова від енергії з Російської федерації змусить Європейського Союзу збільшити імпорт з інших джерел, в тому числі із США. Американська СПГ допомогла Європі під час кризи 2022 року, і минулого року США стали третім за величиною постачальником газу на європейському ринку.
Раніше повідомлялося, що Європейський Союз вирішив до 2027 року повністю відмовитися від російського газу. Починаючи з цього року, поставки розпочнуться з багатообіцяючого чорного моря в Румунії, оператор якого вже уклав перший контракт з Німеччиною.
Європейський Союз заплатив Росію 6,3 млрд євро за газ для газу
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp