
Європейська комісія працює над переглядом вдосконалення та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Завершення дії автономних торгових заходів (АТМ), які запровадили пільговий режим торгівлі для українських експортерів, призведе до перехідних заходів з 6 червня 2025 року з 6 червня 2025 року. Про це про це. повідомлений Представник Європейської комісії Балаге Уйвара в коментарі Європейська правда.
Вони були затверджені Європейською комісією 22 травня і відкриють доступ до тарифних квот у межах існуючої вдосконаленої та всебічної зони вільної торгівлі в Україні з ЄС (UVZST). Перехідні заходи набудуть чинності 6 червня, замінивши “торгові візові” у Україні та повернувши українських експортерів на тарифні квоти в межах існуючої зони вільної торгівлі в Україні з ЄС.
“В даний час Комісія працює над переглядом вдосконаленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (UVZST) з метою забезпечення довгострокової передбачуваності та стабільності для європейських та українських операторів, в тому числі в перспективі вступу України в ЄС”, -пояснив Уйварі.
Перехідні заходи діятимуть до того, як Україна та ЄС повних переговорів щодо внесення змін до існуючої вдосконаленої та всебічної зони вільної торгівлі в Україні з ЄС, нова версія якої буде містити довгострокові умови для українських експортерів в ЄС, включаючи елементи торгівлі лібералізації.
“Щоб уникнути можливого сценарію регіону Прави 5 червня, коли тривалість банкомата закінчується, Комісія підготувала перехідні заходи, які будуть діяти до перетворення переговорів щодо перегляду УВЗСТ. Ці заходи мають форму закону про впровадження, за які члени члена проголосували на засіданні комітету з спільної організації сільськогосподарських ринків …
Обсяги квот, доступних до кінця 2025 року, становлять 7/12 від звичайних річних обсягів, враховуючи, що вони будуть відкриті лише з 6 червня, і, таким чином, будуть доступні лише протягом 7 місяців цього року », – сказав представник Європейської комісії.
Українська продукція, експорт якої в ЄС вимагала ліцензування до 2022 року, тимчасово звільняється від необхідності отримання ліцензій.
Котирування будуть розподілені відповідно до принципу пріоритету: вони будуть вичерпані, оскільки іноземні економічні операції проводяться українськими експортерами.
Нагадаємо, що раніше ми називали основними небезпеками кінця “торговельної візи” з ЄС у нашому матеріалі.
ЄС скасує “торговельну візу” для України. Як ми будемо торгувати
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp