
Російська вугільна промисловість швидко наближається до складної кризи. За даними Rosstat, у січні – квітня суцільний прибуток у секторі виробництва вугілля впав на 93%, або майже в 15 разів.
Джерело. Про це пише московський час.
Менше половини галузевих компаній було завершено плюс перші чотири місяці 2024 року, хоча були два третини рік тому, а загальний фінансовий результат зменшився в три рази – до 72 мільярдів рублів.
Кожна друга компанія, згідно з офіційною статистикою, стала невигідною (52,4%). Як результат, дохід вугілля в січні-квітні становив лише 14,3 мільярда рублів, що не на 200 мільярдів менше, ніж роком раніше.
Відключивши санкції з західних ринків, вугільні компанії швидко втрачають покупців у країнах, які Кремль називає “дружнім”.
Відповідно до результатів першого кварталу, експорт російського вугілля становив 13%, і у березні 17%були розраховані експерти Центру цінових показників (CCC) Газпромбанку.
Ціни на російське вугілля обвалилися до 3-річного мінімуму: 95 доларів за тонну в портах Далекого Сходу (-6% з початку року), 72 доларів за тонну в Тамані (-13% з початку року) та лише долари США в портах Балтійського моря (-14%).
За даними Bigmint Consulting, Індія, на якій припадає близько третини експорту російського вугілля, зменшило придбання на 22%у березні-да 6,76 мільйона тонн. Експорт до Туреччини, Південної Кореї та Японії також впав, заявили експерти з CCCS.
До Китаю додали вугільні компанії: найбільший покупець російської сировини імпортного імпорту вугілля, який не стосується інших постачальників – Індонезії та Австралії, які включають зону вільної торгівлі з КНР.
Хоча дохід вугілля падає, витрати лише збільшуються. Вартість вугілля зросла на 30%, оскільки вартість імпортного обладнання, залізничних тарифів, витрат на прокат автомобілів, перехідні фонди в портах, вантажі та страхування кораблів зросли.