Вейл Бразильська гірнича компанія оголосила інвестиції в технологію захоплення вуглецю та камінних камінів через відділ Vale Ventures. Мета полягає в підтримці розвитку стартапу, технологія якого може сприяти декарбонізації важкої промисловості, включаючи видобуток та металургійній промисловості.
За даними порталу Stelorbis, це третя інвестиція, оголошена Vail, яка в 2022 році виділила капітал у розмірі 100 мільйонів доларів для розробки проривних рішень для видобутку та металургійних ланцюгів.
Mantel використовує притягнуті засоби для продажу демонстраційної одиниці потужністю 1800 тонн викидів вуглецю на рік, які будуть спрямовані на повне масштабне комерційне розгортання систем захоплення вуглецю з високою температурою. Технологія компанії вже продемонструвала захоплення вуглецю в лабораторних масштабах 0,5 тонн на день.
Mantel використовує розплавлені братти, єдиний рідкий матеріал з високою температурою, який може захопити вуглець для захоплення вуглекислого газу в джерелі викидів, що знижує вартість захоплення більше ніж двічі порівняно з традиційними технологіями, що спричиняють вуглець.
“Технологія захоплення вуглецю в мантії, коли вона стає доступною, може дозволити виробництво заліза та нульового випромінювання, навіть коли використовують природний газ як джерело енергії в процесі прямого відновлення”, – сказав Вейл.
