
Уряд України, щоб мінімізувати вплив CBAM (механізм коригування вуглецю) на українські виробники, розглядає всі можливі варіанти взаємодії з Європейським Союзом, зокрема, проблемою тимчасового виключення українського експорту з цього механізму через силу через силу Інструмент великого.
Міністр екологічних та природних ресурсів Svetlana Grinchuk оголосив це в інтерв’ю агентству Interfax-ukraine.
Грінчук зазначив, що, наприклад, електроенергію можна виключити з CBAM у випадку експорту електроенергії, оскільки інтеграція в ENT-E вже відбулася.
У той же час міністр, відповідаючи на питання про те, на чому повинні зосередитися українські експортери, зазначив, що CBAM веде дебати CBAM до самого ЄС.
“Але в ЄС також проводяться дискусії щодо охоплення секторів, де буде введено CBAM і на кого це вплине. Навіть тут ви можете очікувати змін у новому складі Європейської комісії. Тим не менш, мета – довга, ми, країни ЄС та все міжнародне співтовариство йдемо до неї », – сказав Хрінчук.
Загалом, за її словами, щоб мінімізувати вплив CBAM, необхідно працювати над національними механізмами – це як система моніторингу, звітності та перевірки викидів парникових газів (MZR), а також систем торгівлі квотами для цих викидів для цих викидів (STV).
«У найближчі роки ми уявимо св. Нам потрібно створити робочий механізм, який допоможе на ринку парникових газів. Ми вже поклали основу STV – ми створили систему моніторингу, звітність та викиди. Незважаючи на те, що надання бізнесу з інформацією в системі було добровільним, вони дуже відповідали за звіт “, – пояснив міністр.
За даними UAPROM, Metinvest Giulia Dankova заявила, що стимулювання екологічної поведінки за рахунок кліматичних податків повинно відбуватися паралельно з грантами та іншими можливостями для модернізації виробництва. Оскільки Україна не має доступу до міжнародного фінансування від війни, введення кліматичних податків та зборів, таких як CBAM, ми повинні бути відкладені стосовно нашої країни.