Нещодавно Укзалізязія має збитки від постійного збільшення експлуатаційних витрат. За даними CTS, це вказував Генеральний директор Федерації роботодавців (FRTU) Володимиром Хусак.
“Монополіст стверджує, що” дохід від транспорту залізної та марганцевої руди не покриває вартість їх організації “. Але на рівні транспортування за типом вантажів протиріччя у висловлюваннях УЗ вони стають ще більш очевидними. Транспортування руди в липні 2024 року було найменшим з початку року, головним чином, від суспензії або зменшення обсягів виробництва для окремого GOK », – пояснив Гусак.
За його словами, якщо руда UZ “невигідна”, то фінансовий результат УЗ повинен був покращити. Але сталася протилежна ситуація – зі зменшенням транспортування руди “прикраси” стало невигідним. Тобто, контроль над УЗ навмисно або через його некомпетентність вводить в оману влади та громадськості, оскільки змінні витрати UZ становлять лише 20% тарифу. І кожна додаткова тонна вантажу приносить значне додаткове ультразвукове дослідження прибутку
Він також нагадав, що загальний обсяг транспорту Укзалізиції збільшився на 25,6% за 7 місяців цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цей експорт дозволив збільшити виробництво українських підприємств, зокрема, гірничого та промислового комплексу, і, відповідно, збільшення доходу від Укзалізиції. У першій половині 2024 року, порівняно з першою половиною 2023 року, вони збільшилися на 8,5 мільярда сучасних або майже 20%, що корелює з обсягом транспорту.
«Чому тоді компанія заявляє про загрозу збитку? Давайте розглянемо частину вартості. У першій половині 2024 року, порівняно з першою половиною 2023 року, загальні операційні витрати Укзалізиції зросли на 10 мільярдів або більше 25%. Особливо шалене зростання таких “інших операційних витрат” – 2,5 мільярда або 80%очей таких “інших операційних витрат” кинулися на очі! Здається, що нинішнє керівництво не хоче контролювати та зменшувати витрати на підприємство », – сказав Гусак.
Він запропонував пропозицію компанії опублікувати витрати та дати пояснення керівництва про таке різке зростання.
«Здається, що в кращому випадку це збільшення витрат просто неконтрольоване. Внаслідок такої роботи Укрзалізия змушена шукати додаткові кошти і знову розповідає про так зване поєднання тарифів, що є фактичним збільшенням цін на залізничний транспорт. Але в нинішньому середовищі збільшення тарифів означатиме припинення виробництва на деякий час, а деякі повинні бути закриті. Відповідно, транспорт зупиниться. Тоді, на практиці, Укрзалізицька менеджмент зможе перевірити свою суперечливу заяву про те, що зростання транспорту призводить до втрат та скорочення – до отримання прибутку », – підсумував експерт.
Ми згадаємо, що днями голова Уза Євгена Діріволко заявив, що він розкладений до липня-Сугуста з втратами 600-700 мільйонів доларів США і очікує невеликих втрат на результати року, тому для цього потрібно збільшити тарифи на перевезення вантажних перевезень. Відомо, що перша половина року закінчилася прибутком понад 3 мільярди.
Натомість європейський бізнес -аналіз заявив, що Укрзалізясія не повинна зосереджуватися на підвищенні тарифів, а на зростанні їхньої вантажної бази та зменшенню витрат (наприклад, операції), що значно збільшилося в останній період.
