
Наприкінці листопада новий голова ради директорів ювелірних виробів Олександр Печпоск заявив, що Кабінет міністрів, усі його агенції та УЗД готові розблокувати аукціони для продажу брухту після щорічної паузи, пише Telegraf в статтяGaemchennger: Укрзалізія “поверніть” на ринок брухтуЩо
«Дійсно, ця проблема була застрягла з тупику. Тепер ми знайшли рішення. Все було чітко розвинено з нашим міністерством, і все було узгоджено з Міністерством фінансів. Тому я вважаю, що найближчим часом ми посилимо все це “, – сказав найвищий менеджер, додавши, що Уз був призупинений на складах, що великі обсяги сировини вже не накопичувались на складах. продати.
У публікації згадується, що Укрзалізиція перестала проводити валові аукціони в жовтні 2023 року. «Основна причина торгівлі – бюрократія та невміле управління.
Минулої осені деякі зміни в “нормативній”, яка, на думку Укзалізиції, унеможливила відчуження майна, включаючи продаж брухту без вирішення офісу. Щоб розблокувати цю справу, необхідно було доповнити дві урядові резолюції № 1032 та # 1054 з парою вироків, повернувши рішення про відкликання до рівня наглядової ради УЗ.
Тим не менш, цього не сталося, і бюрократичні ігри між різними агенціями тривають більше року », – каже Володімір Головко, керівник Центру політичного аналізу. На думку експертів, збитки ультразвуку через щорічну паузу на грубих аукціонах можуть становити щонайменше 0,5-1 млрд.
За словами Telegraf, починаючи з березня 2024 року, в UZ все готово відновити аукціони бруківки, компанія може проводити торгівлю на 20 тис. Тонн сировини щомісяця. Тобто з січня 2025 року 220 тис. Тонн стрілянини вже гарантовано на продаж.
«Ці обсяги дуже необхідні для ринку та металургійної галузі. З травня плавлення зменшилося при українському метаболізмі. Тобто наша металургія падає протягом 5 місяців поспіль. Незважаючи на те, що додаткові обсяги брухту можуть змінити цю тенденцію у зростанні металургійного виробництва, що, в свою чергу, збільшує податки, працюють у «пов’язаних» галузях. Насправді, відновлення аукціону UZ надасть численний ефект для економіки країни »,-каже керівник аналітичного центру CMD-UKRAINE (ринок розвитку ринку), доктор економіки Ігор Гужва.
У той же час, за даними газети, зимовий період завжди важкий для українських металургістів з точки зору забезпечення сировини: сезонний дефіцит брухту, рослини працюють з акцій, а торговці часто вдаються до маніпуляцій із штучним збільшенням зростання в умовах Ціни на метали під час металу під час відслідку для експорту були продемонстровані максимум наступного місяця поспіль. Тому розблокування аукціонів UZ є надзвичайно важливим.
«Це, без перебільшення, буде питанням національного значення. Окрім фізичного закриття відсутності сировини, він грає на українському ринку, принаймні до літа 2025 року і збільшить штучне зростання цін, що традиційно організовано в січні лютого »,-сказав Ігор Гужва.