
Громадяни України після початку повної агресії Російської федерації в лютому 2022 року створили майже 8 тисяч малих та середніх компаній у Польщі та понад 50 тисяч, зареєстрованих приватними підприємцями.
Про це було оголошено першим віце-президентом комерційної палати польської укурської комерційної палати Даріуса Шимчіха на 3-му форумі для відновлення в Києві, повідомляє “Інтерфакс-УкраїнаЩо
“З самого початку повного вторгнення в Польщу було зареєстровано понад 8000 компаній з обмеженою відповідальністю за участю українського капіталу та понад 50 тисяч одиночних підприємців”, -заявив Шимчіха на форумі, організованому Бюро Київського польського та торгового агентства.
За даними Ради Національної економічної палати Польщі Марек Белський, український бізнес у Польщі має великі перспективи. “Польські компанії, які були створені в Німеччині на початку 2000-х, повернулися на польський ринок протягом 10-15 років і, як перевізники європейського досвіду, мали величезний вплив на трансформацію Польщі”,-пояснив він.
Голова ради директорів польського інвестиційного та торгового агентства Анджей Дік заявив, що пріоритетним для польського уряду є підтримка співпраці малих та середніх підприємств двох країн, оскільки великі компанії можуть самостійно встановити контакти, і інфраструктура створюється для цієї мети.
«Регіональні офіси польського інвестиційного та комерційного агентства були відкриті в адміністративних центрах прикордонного підрозділу та воїна Любліна – Рзесов та Люблін.
За словами керівника агентства, з самого початку повного вторгнення в Варшаву, для українських підприємців та представницьких офісів “Дія”. Бізнес “. Буш додав, що форум у Києві – це сигнал для польського бізнесу, який ви вже можете вести бізнес у Києві, не чекаючи перемоги.
У той же час президент Геннадій Чіцжіков у Торгово -промисловій палаті та промисловості України зазначив, що Польща є прикладом найбільшого відпочинку столиці та праці України. “Українські підприємці дуже добре адаптуються на європейському ринку та успішно створюють підприємства не тільки в Польщі, але і в інших країнах Східної Європи”, – сказав він.
За даними Eurostat, наприкінці квітня цього року в Польщі було 953,93 тисячі людей, які покинули Україну після війни та отримали тимчасовий статус захисту. Це 22,7% усіх людей, які мають цей статус у Європейському Союзі.