В Україні виникає гостра проблема відсутності енергетичних можливостей, тому держава повинна терміново вжити заходів для прискорення побудови розподіленого генерації. У своїй колонці “Економічна правда заступника голови національних прихильників України”, голова ради директорів Укргідроенергерової Валентини Нагвки.
“Враховуючи масштаб пошкоджень … Існує нагальна потреба в прискореному будівництві та/або розміщенні нового розподіленого покоління, зокрема, використання координованих організаційних, регуляторних, юридичних та економічних заходів”, – написав він.
На його думку, експерт описав основні кроки, необхідні для розробки розподіленого покоління електроенергії в Україні. Зокрема, він оголосив про необхідність реформування законодавчої структури, а також впровадження системи підтримки мікро- та малих поколінь: законодавчі механізми для стимулювання малих виробників електроенергії, зелених тарифів та багато іншого. У той же час, на його думку, необхідно захистити інвесторів – від нормативних ризиків, особливо стосовно “зеленого” тарифу та компенсації за зайву енергію. Інші пріоритетні заходи включають модернізацію та розвиток енергетичної інфраструктури, а також фінансові стимули та підтримку.
“Державні субсидії та податкові пільги (впровадження державних програм субсидій, особливо для малих та середніх підприємств та приватних домогосподарств)”, -сказав він.
Крім того, персонал повинен створити доступні програми позики, гранти, а також умови для залучення міжнародної підтримки – від Світового банку та EBRD, голови голови Клійдрогенерго.
