
Поточна максимальна ціна країн G7, встановлена через повномасштабну війну Росії проти України, становить 60 доларів за барель.
Україна закликає країни Групи з семи Зменшіть встановлену цінову стелю для російської нафти з поточного від 60 до 30 доларів за барель. Про це оголошений Міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя, повідомляє Reuters у вівторок, 20 травня.
“З нашої точки зору, розумна цінова стеля становить 30 доларів”, – сказав Сибіг журналістам.
Це звернення прозвучало на тлі нових санкцій Європейського Союзу та Великобританії проти Росії. Обмеження орієнтовані на так званий “тіньовий флот” танкерів, а також фінансові компанії, які допомагають московським обходити існуючі західні обмеження.
У Брюсселі вони також розглядають можливість перегляду цінової стелі. За словами європейських чиновників, зменшення обговорюється до 50 доларів за барель.
Окремо президент Володимир Зеленський заявив, що він провів розмову з президентом Європейської комісії Урсули фон Дер Лайен і подякував за новий пакет санкцій.
“Російська нафта, енергетична торгівля, банки та фінансові схеми – це найболючіші моменти для Росії. І, отже, найкорисніший для світу”, – зазначив Зеленський.
Він додав, що чим більший тиск на Росію, “тим більше мотивів для Москви переходить у сучасний світ”.
Раніше стало відомо, що Європейський Союз запропонує країни G7, щоб знизити максимальну ціну російської нафти в рамках 18 -го пакету санкцій.
Нагадаємо, що в грудні 2022 року понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії в 60 доларів за барель. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовились про санкції, не можуть бути надані брокерськими, страховими та іншими послугами для військово -морського транспорту російської нафти до третьої країни, якщо ця нафта не продається за ціною нижче 60 доларів за барель. Також ембарго почало діяти на морських запасах нафти з Росії до Європи.
Стеля ціна зменшила доходи на нафту Кремля на 14% – аналітики
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp