У серпні 2024 р. Експорт сировини на Транснеузію, яка є російським анклавом на території Республіки Молдова в серпні 2024 року, відновив експорт сировини в серпні 2024 року.
Це перша партія українського брухту в ПМР з початку великої великої війни, повідомляє Державна митна служба України.
Ця перша доставка у розмірі 276 тонн була зроблена в рамках контракту, укладеного 8 травня 2024 року між Українською юридичною організацією ТОВ D-Каметт та металургійним заводом Молдова (Rybnitsa, Transnystria), що належить російським власникам.
У той же час, згідно з експортними документами, країна призначення цього брухту вказує Республікою Молдова. У той же час ТОВ «Д-Каметт» сплачували державний бюджет України, експортну плату в розмірі 10 євро з кожної тонни брухту.
Слід нагадати, що в Україні застосовується експортний обов’язок у розмірі 180 євро за тонну і застосовується до більшості країн, за винятком кількох винятків. Раніше, у травні 2018 року, Рада з питань національної безпеки та оборони проводила ряд економічних санкцій проти фізичних осіб та юридичних організацій, що беруть участь у російській агресії проти України. Цей список був молдавським металургійним заводом, який на той час був одним з найбільших споживачів українського брухту.
У той же час, у березні 2019 року, MMZ був відкликаний з українських санкцій без будь -яких пояснень.
