
Ці зміни позитивно впливатимуть на якість живлення та допоможуть підвищити енергоефективність, згідно з NKREKU.
З 1 липня 2025 року європейські підходи до визначення параметрів якості живлення почнуть працювати в Україні, зокрема – перехід до номінальної напруги 230/400 В. у середу, 16 квітня, повідомлений Національна комісія, яка здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (NKREKU).
Зазначається, що однією з ключових нововведень є встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (± 10% від номінального значення 230 В).
“Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість джерела живлення. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутових приладів, чутливі до коливань, а також зменшить потребу в додатковому захисному обладнанні, наприклад, стабілізаторів”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, це допоможе підвищити енергоефективність – електрична техніка зможе працювати в оптимальному режимі, без перевантаження та втрати потужності.
Комісії повідомляють, що відповідно до порядку національної стандартизації ГП Укрінца від 23 травня 2024 р. № 179 було прийнято нове видання відповідного національного стандарту, гармонізованого з європейським. Цей стандарт набув чинності 1 березня 2025 року.
У зв’язку з цим, а також з метою вдосконалення вимог Кодексу розповсюдження та адаптації до нових технічних стандартів та графіків споживання, регулятор на засіданні 15 квітня прийняв резолюцію щодо затвердження змін до кодексу систем розподілу.
Документ, зокрема, уточнює положення щодо впровадження нових значень рівнів напруги у зв’язку з введенням на дію нового стандарту.
Нагадаємо, що цього тижня в Україні споживання енергії було стабілізовано та відповідає сезонним стандартам. Енергетичні інженери активніше запитують громадян, використовуючи потужні електричні прилади з 10:00 до 18:00. Саме в цей час сонячні електростанції працюють найбільш продуктивно.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp