
В даний час все свідчить про те, що зупинка російської газової транзитної території України стала реальністю з 1 січня. Про це повідомляє Interfax-ukraine, про це заявив Асамблея міністра енергетики Римського Андарака.
«Те, що здавалося неможливим кілька років тому, стало реальністю. З 1 січня все вказує на те, що транзит (газ з Російської федерації – ред.) Зупиниться », – сказав чиновник.
За його словами, Transit більше не буде вирішальним елементом постачання газу для Європи та для регіонів України.
“Наш оператор GTS має певний успіх у розробці альтернативних запасів газу з інших джерел”, – додав Андаррак.
Як повідомлялося, представники української влади неодноразово заявляли, що Україна не має наміру продовжувати угоду про перевезення російського природного газу до Європи після 2024 року, але в Українському уряді були прийняті інші угоди з цього питання.
Наприкінці жовтня Блумберг, посилаючись на джерела, заявив, що Угорщина та Словаччина були близькими до підписання контракту з Азербайджаном про імпорт 12-14 мільярдів кубічних метрів газу щорічно через Україну. Нова угода повинна замінити поточну транзитну угоду між Росією та Україною, яка закінчується в кінці року.
Планувалося, що постачання газу Азербайджані забезпечить SOCAR, а угорські MVM та Slovak Spp будуть доставлені до Європи. Тим не менш, Росія буде брати участь у газовій схемі Азербайджані, оскільки Азербайджан не має таких вільних обсягів газу та має доступ до російських ГТС, повідомляє агентство.
Тим не менш, це не відомо про будь -який прогрес у цьому напрямку, і російський газпром складає експортні плани в європейські країни на 2025 рік, за винятком транзиту через Україну, повідомляє джерела Reuters.
Слід нагадати, що угода між Нафтогазом України та Газпром щодо Організації транспорту, Транспортна угода між Naftogaz та оператором GTS, а також угода між операторами між GTS та оператором Gazprom була підписана 30 грудня 2019 року . Контракт надає транзит у 2021-2024 рр. 40 млрд. Кубічних метрів газу на рік, але ця умова не виконується.
У 2023 році транзит російського газу через систему передачі газу в Україні зменшився на 28,4% (на 5,81 млрд. Кубічних метрів) порівняно з 2022 – до 14,65 млрд. Куб.