У 2024 році немає необхідності сподіватися на зменшення глобального виробництва вугілля, оскільки його стимулюють Китай та Індія, які цього року пояснюють світове споживання цього палива. Цю цифру дає найбільший у світі клуб (CTC) у LinkedIn.
Аналітики кажуть, що вугілля є найбільшим джерелом палива для виробництва електроенергії у світі та найбільшим джерелом викидів енергії CO2. Вони пояснюють, що низькі картки не мають часу на електроенергію у світовому попиту, тому вугілля заповнює цю прогалину.
Згідно з прогнозом, половина світового виробництва вугілля потрапить у Китай. Другим найбільшим виробником у 2024 році буде Індія – 12% світового виробництва. На третьому місці знаходиться Індонезія з показником 7%. Четверте місце було розділено США та Австралією – 6% світового виробництва. На п’ятому місці Росія, яка, згідно з прогнозом, становить 5%. За ним – блок ЄС з 3% виробництвом. За умови, що решта країн вироблятимуть 11% вугілля у 2024 році.
Автори прогнозу згадували, що на конференції ООН, клімат країни, клімат країни обіцяли припинити видавати дозволи та пряму державну підтримку нових електростанцій вугілля.
Але США, Росія, Китай, Індія та Австралія не приєдналися до цієї обіцянки. Дослідники також цитують дані про зміни у виробництві вугілля у 2021-2024 роках. Вони записують зменшення обсягу цього викопного палива лише в США, Індонезії та ЄС.
Більше того, найбільший прогрес буде досягнуто країнами ЄС, зменшуючи виробництво на 82 мільйони тонн. Індія, навпаки, продемонструє найвищий ріст виробництва, що збільшиться на 20,4%. Він еквівалентний 162 мільйонам млн. Мартів вугілля.
