
Основне джерело поповнення фонду – експорт нафти – зменшується через західні санкції. Прогнозні ціни на BRENT (64 долари в 2025 році, 60 доларів у 2026 році) створюють критичні фіскальні ризики для Російської федерації.
Росія може втратити фінансову подушку в 2026 році через швидке зменшення доходів на нафту. Про це свідчить Аналіз іноземного економічного стану Російської федерації, опублікованого Службою іноземної розвідки України.
Національний фонд добробуту, який Кремль використовує як основний резерв, швидко зменшується. Отже, на початку липня 2022 року обсяг рідкої частини FNB становив 145 мільярдів доларів. Через рік, у липні 2023 року, цей показник зменшився до 78 мільярдів доларів. Станом на 1 травня 2025 року резерви становили лише 39 мільярдів доларів. З початку повномасштабної війни падіння сталося майже чотири рази.
Основне джерело поповнення фонду – експорт нафти – зменшується через західні санкції. Прогнозні ціни на BRENT (64 долари в 2025 році, 60 доларів у 2026 році) створюють критичні фіскальні ризики для Російської федерації.
Проблеми спостерігаються зараз. Проекти Державної корпорації Rosatom, запланована на 2025 рік, залишаються недофінансованими на 80 %, зафіксовано падіння томів залізничного транспорту, в секторі гірничих, металургійних та будівельних будівель – зниження виробництва російські корпорації масово призупиняють виплату дивідендів. Все це вказує на великі обмеження бюджету та втрату фінансової маневренності навіть у стратегічних галузях.
“Забезпечення для збереження поточних обмежень та додаткових заходів – зокрема, посилення контролю над обхідом нафтових санкцій – Російська федерація ризикує втрачати останні залишки фінансової подушки в 2026 році”, – повідомляє розвідка.
Нагадаємо, що законопроект про санкції проти Російської Федерації вже має 82 голоси в Сенаті США, і, якщо його прийнято, перетворить Росію на торговий острів.
У свою чергу, Європейський Союз розглядає можливість відключення понад 20 російських банків від Свіфтної міжнародної платіжної системи, зменшуючи цінову стелю до російської нафти та впровадження Північного потоку для газових трубопроводів у рамках нового пакету санкцій.
Союзники Путіна знайшли спосіб “виплатити” від американських санкцій
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp