Порти Дунака збільшили потік вантажу 3-4 рази під час повномасштабного вторгнення, заявив Сергій Деркі, заступник міністра розвитку громади, територій та інфраструктури України. Він пише про це Rail.insider.
За словами чиновника, зараз порти Дунаю на половину менше, ніж минулі показники. Але це все ще в 3-4 рази більше, ніж вантаж, ніж повномасштабне вторгнення.
«Для того, щоб висловити це реалістично, це, мабуть, буде поверненням до показників записів, які були в 2023 році. Зрозуміло, що глибокі морські порти мають більше переваг », – сказав він.
Деркач також висловив сподівання, що можна було б підтримувати “плюс експорт Мімінуса на Дунай”.
«По -перше, ми повинні зберегти цей коридор у робочому стані, якщо ворог знову потрапить у порти Болсійської Одеси. Тобто це безпека логістики. По -друге, у нас є категорії товарів, які ми традиційно проводимо через ці порти, такі як нафтові продукти. Тому Дунай працюватиме, лише інвестиції будуть повернені трохи довше », – сказав заступник міністра.
