
Зростання цін на газ та дизельного палива, яке ініціює кабінет міністрів, дасть ефект у короткостроковій перспективі та збільшить бюджет. Але в довгостроковій перспективі це зменшить дохід, оскільки обсяг тіньового ринку та “тіло” палива збільшаться. Глава Секретаріату Ради підприємців під кабінетом міністрів Андрій Чжануовський говорив про це, коментуючи закон про підвищення акцизного податку, пише, пише. Уніан.
“Якщо ми не вирішимо цю проблему на ринку тіні, зокрема, з ринком палива для тіла, але збільшити акцизні податки, до чого це призведе?
Він підкреслив, що українська влада часто відчуває найменший опір наповнення бюджету. Вона негайно вирішує збільшити податки та збори, але часто забуває обчислити, яким буде цей ефект.
“Завжди спостерігається збільшення тарифів, цін та акцизних податків, без достатніх прорахунків. Але може відбутися збільшення часу, і тому бюджет виграє. Але тоді затінення чи зменшення відбудуться, і податкова база в кінцевому рахунку зменшиться, і фіскальний ефект взагалі не буде.
Він також зазначив, що кабінет міністрів може домовитися з європейцями і відкласти це збільшення – навіть якщо його надається Європейська директива, це може бути обговорено.
“Зростання цін на пальне не є необхідним у поточних умовах. Наша переговорна позиція дозволяє Україні зараз, в тому числі в переговорах з Європейським Союзом, показати, що ми не отримаємо бажаного ефекту від посилених акцизних обов’язків. Так, ми, звичайно, повинні мобілізувати ресурси. Але не незбалансована система, яка є незбалансованою”.
Кабінет міністрів ініціює акцизні податки та паливо в Україні. Це говорить про те, що акцизний збір на бензин збільшиться до 359 євро на 1000 літрів (+68,1%), для дизельного палива до 330 євро на 1000 літрів (2,36 рази) та для пропано-бутану (СПГ, автобус) -upo 277,00 євро на 1000 літрів (5,32 рази).
У свою чергу, аналітики Nafivtorinka заявили, що якщо закон буде прийнятий з 1 липня, планується швидко збільшити вартість палива на АЗС. Зокрема, бензин буде дорожчим для щонайменше 1,5 UAH/л, дизель – 2,0 UAH/л.