
Європейські викиди вуглецю (CBAM) завдають шкоди економікам, що розвиваються, якщо вони не швидко відмовляються від викопного палива на користь “зеленої” енергії. Цю думку висловив президент Південно -Африканської Рами Сіріл Рамафос із зміною клімату, організованою Національною скарбницею та Світовим банком у Преторі, повідомляє Reuters.
За його словами, вуглецева потужність економіки Південної Африки, на якій спалювання вугілля для електроенергії значною мірою ґрунтується, нестабільне. Ця залежність почала створювати значні ризики.
За даними аналітичного центру, Південна Африка була найбільшою вуглеволією в 2022 році, яка виробляє 709 г вуглекислого газу для виробленої енергії. Відповідно до прозорості клімату, країна була в перших 15 найкращих лідерів парникових газів у світі, які передали Туреччину, Італію, Францію та Великобританію.
Нещодавно новий міністр енергетики Південної Африки пообіцяв прискорити перехід до відновлюваної енергії, змінивши риторику попередника, який захищає вугільний бізнес. Однак це мало відомо про деталі цього плану.
Західні донори пропонують мільярди -будівлі для фінансування екологічного переходу країни, але чиновники з Південної Африки запевняють, що ці позики навряд чи покриваються необхідними сумами.
Південна Африка має одну з найкращих сонячних та вітрових можливостей у світі, але інвестори стримують довгострокові бюрократичні затримки з ліцензіями та політичною невизначеністю. Минулого року уряд відклав відкликання восьми електростанцій вугілля до 2030 року, посилаючись на енергетичну безпеку.