Національна комісія з питань державного регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (NERPEP) затвердила спеціальні умови для підключення плаваючих електростанцій до енергетичних мереж протягом періоду воєнного стану, повідомляє Ukrinform.
Це рішення було прийнято на засіданні Комісії 22 жовтня. За його словами, до 25 жовтня Укренерго повинен надати Міністерству енергії інформацію про максимальний рівень енергії, який мережі можуть забезпечити мережі плаваючих електростанцій. Поєднання таких станцій під час війни буде здійснюватися на основі резолюції Укренерго без необхідності отримати запис.
Крім того, вони тимчасово не потребуватимуть розташування окремих одиниць вимірювання електроенергії на плаваючих електростанціях. У той же час власники станцій повинні забезпечити комерційний облік електроенергії, що постачається із зовнішніх мереж.
За даними UKRENERGO, плаваючі електростанції можуть додати до мережі до 250 МВт електроенергії.
Ми згадаємо, що в резолюції кабінету міністрів 13 вересня ми вирішили побудувати плаваючі електростанції в Україні.
