
Німецькі чиновники готові підтримати план США щодо використання майбутнього доходу від заморожених російських активів, які в основному в Європі, для підтримки України на рівні 50 мільярдів доларів, пише Блумберг з посиланням на знаючих людей.
Зазначається, що згода Німеччини може бути вирішальним кроком, що Вашингтон та його союзники призведуть до нового значного мішка з пензлем та нададуть Сполучені Штати, незалежно від результатів виборів у листопаді.
Чиновники в США та ЄС заявляють, що пропозиція США набирає обертів, який, як очікується, буде домінувати в переговорах між міністрами фінансів та керівниками центральних банків Великих семи країн, які будуть зібрані в Італії, на щорічній зустрічі 23 травня.
Але німецькі чиновники не очікують, що остаточна угода на зустрічі з лідерами G-7 13-15 червня, і реалізація відбудеться не наступного року, агентство заявило про умови анонімності.
“Питання полягає в тому, чи буде Український уряд фінансово життєздатним – фінансувати його захист та підтримувати борг”. До 2025 року … використання заморожених активів стало ще більш нагальним через невизначеність, пов’язану з виборами США “, – йдеться у статті.
Протягом декількох місяців США намагалися використовувати заморожені активи Російської федерації, щоб допомогти Україні. Варіанти були від прямого арешту та переказу грошей до України до сек’юритизації для звільнення облігацій або використання їх для надання певної форми позики. Кілька європейських країн із скептицизмом зустріли ці пропозиції, зокрема, Франція та Німеччина висловили занепокоєння щодо впливу таких кроків на фінансову стабільність та привабливість євро.
Тим не менш, остання пропозиція в Сполучених Штатах була більш позитивно сприйнята в європейських столицях, у тому числі в Берліні, оскільки вона включає лише використання отриманих активів, без арешту основної суми боргу.
Країни ЄС вже погодилися використати цей потік доходу, оподатковувати його за ставкою, що становить близько 100%, і перенести ці кошти в Україну двічі на рік. Угода G-7 замінить цю угоду. Очікується, що ці активи приносять близько 5 мільярдів євро на рік.
Кінцева сума пакету сертифіката залежатиме від тривалості погашення боргу та тривалості іммобілізації активів, але чиновники кажуть, що це може становити до 50 мільярдів доларів. Сполучені Штати сподіваються, що всі уряди GI-7, або, принаймні, частину, візьмуть участь у попередній позиці, але чиновники заявили, що Вашингтон готовий самостійно взяти всю суму позики, якщо ЄС надасть достатню гарантію того, що активи залишаться нерухомими, а позика буде згасана.
Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки та Європи приєднуються до зусиль щодо використання відсотків, отриманих від заморожених активів Російського центрального банку, щоб забезпечити Україну позику.
У той же час, Міжнародний валютний фонд протистоїть планів події щодо використання заморожених активів Російської федерації, оскільки він вважає, що це може підірвати світову грошову систему.