
Федеральне міністерство економіки та кліматичного захисту Німеччини забезпечує додаткові 65 мільйонів євро для ремонту української енергетичної інфраструктури для європейської енергетичної спільноти. Департамент повідомив про це на своєму веб -сайті, повідомляє Ukrinform.
«Інфраструктура цивільної енергії України продовжує залишатися об’єктом масових російських повітряних ударів. Покриття живлення в третій зими війни матиме катастрофічні наслідки для української економіки та населення. Таким чином, підтримка України настільки ж важлива, як завжди “, – сказав міністр економіки Роберт Габек і підкреслив, що, таким чином, Німеччина робить важливий внесок у підтримку енергопостачання України, щоб держава могла продовжувати надавати людям електроенергію та тепло Енергетика підтримує фонд енергетичної спільноти, в якому міжнародні донори внесли внески з 2022 року.
Україна використовує Фонд енергетичної підтримки для фінансування придбання запасних частин та обладнання для знищеної енергетичної інфраструктури. Європейська енергетична спільнота дотримується тендерів на придбання товарів та контролює використання коштів. Таким чином, українська енергія може відновити зруйновану мережеву інфраструктуру та електростанції.
Внески в Німеччину також спрямовані на підвищення стабільності української енергетичної системи. З цією метою деякі платні фонди спрямовані на перехід на «зелену» енергію, що закладає основу для подальшого розширення децентралізованої компонента української енергетичної системи. Наприклад, критичні державні об’єкти (школи, лікарні та інші) оснащені фотоелектричними системами та батареями, що зменшує залежність від генераторів та викопного палива.
Наприкінці 2023 року федеральний уряд вже передав понад 155 мільйонів євро до фонду енергетичної підтримки. Таким чином, до кінця 2024 року частка Німеччини в ній зросте до 360 мільйонів євро. Німеччина залишається найбільшим донором фонду, який з лютого 2022 року залучав близько 629 мільйонів євро.
Як повідомлялося, проект “Підтримка енергетичної стабільності мікро- та малих підприємств в Україні” втілюється як частина програми React4UA (“Застосування та впровадження асоціації між ЄС та Україною в галузі торгівлі”). Програма міжнародного співробітництва для уряду Німеччини та норвезького агентства з особистого розвитку стратегічного виконавця проекту – німецьке товариство співробітництва (GIZ).