
Основними критеріями, які керуються НБУ в управлінні резервами, є питання “безпеки, ліквідності, прибутковості”, що дозволяє використовувати функцію, визначену законом для управління резервами.
Національний банк України заявляє про можливість виправлення структури міжнародних резервів, більшість з яких зберігаються в доларах США. Така зміна може спричинити події на світових фінансових ринках. Про це оголошений Глава НБУ Андрій Пейсні на брифінгу в четвер, 17 квітня.
Регулятор постійно контролює зміни у глобальному середовищі, що може вплинути на ефективність управління резервами.
“Зміна структури – це скоріше технічна вправа. Якщо ми побачимо потребу в цьому, ми зробимо це”, – сказав пишність.
Заступник керівника NBU Юрій Гелетій уточнив, що українські резерви золота та іноземної валюти розташовані в банках першого класу та надійних фінансових інструментах. За його словами, політика управління активами базується на чітких критеріях: “Безпека, ліквідність, прибутковість”.
В даний час, за словами Гелетія, “частина лева в доларах США”. У той же час, за його словами, рішення щодо структури резервів приймаються виключно на основі глибокого аналізу ринків, а не ситуаційних факторів.
“Процес управління резервами, перш за все, повинен бути позбавлений емоцій. Ми повинні виключити будь -які ситуаційні фактори під час процесу управління”, – наголосив він.
Гелетій додав, що NBU “на постійній основі контролюється SVR” і, якщо необхідно, готовий змінити структуру активів.
Нагадаємо, що згідно з результатами грудня 2024 року, міжнародні резерви України збільшилися майже на 10%, до 43,8 мільярда доларів. Це був новий історичний запис.
Резерви Goldovalizer в Україні відновили зростання
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp