
NBU пропонує розпочати публічну дискусію про те, якими повинні стати гроші України.
Концепція дизайну Hryvnia була затверджена більше 30 років тому і більше не відповідає сучасності. Національний банк України ініціює дискусію щодо зміни появи грошей. Про це оголошений Голова NBU Andrei Lypny у стовпці для NV.
“Гроші -це те, що піднесення та фіксує нашу історію, досягнення, і сьогодні це все ще може бути частиною нашого свідомого відходу від усього, що з’єднує Україну з Росією. У битві за слизу Гривнія повинна бути нашою зброєю. Отже, ми маємо можливість розпочати таку дискусію в суспільстві, що повинно стати всім -Країнською”, -сказав він.
За словами глави Національного банку, концепція дизайну Гривнії не змінилася з 1992 року. Ідея про те, що художники Василі Лопат та Борис Максімов втілили в першій конструкції банкнот Гривнії, передбачені репродукцією на передній частині портретів на особистість, що зробило значущу контракту до будівництва Великобританії на різних історичних стадіях. І на зворотному – образ архітектурних пам’яток, пов’язаних з діяльністю цих видатних особистостей.
“Ця концепція залишалася незмінною протягом усіх чотирьох поколінь Гривнії. Минуло 30 років. Україна змінилася, українці змінилися”, – сказав пишність.
Глава НБУ пояснив, що зараз ми пишемо нову рішучу сторінку історії – на полі бою та в серцях сучасних героїв, сучасних жителів України, антиагент збройної агресії Російської федерації та її пропаганди.
“Банкноти, які протягом наступних десятиліть розповідають про переломний момент у формуванні української нації, ми повинні створити все разом”, – додав пишність.
Національний банк зараз не планує змінювати дизайн Гривнії. Однак він пропонує розпочати пошук, які гроші повинні стати реально резонувати з сучасною Україною.
Нагадаємо, що Національний банк пропонує змінити назву договорів монет з “копійки” на “крок”. NBU заявив, що це необхідно для відновлення історичної справедливості, дексифікації та відродження національних традицій.
Національний банк планує, що наступна партія монет не буде визначається в копійці, а в кроках. У той же час поточні копійки залишаться в обігу.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp