
Майже 200 країн на конференції з зміни клімату ООН (COP29) погодилися з новими стандартами ООН щодо запуску міжнародних ринків вуглецю після майже десяти років важких дискусій. Це важливе рішення міжнародної спільноти повідомляє Франція 24.
Нові основні правила для глобального ринку вуглецю передбачають, що держави, що зменшують викиди, отримають так звані «позику з вуглецю». Вони зможуть продати їх країнам, які забруднюють навколишнє середовище.
Президент COP29 Мухтар Бабаєв заявив, що ця угода є “проривом”, але необхідно провести додаткові переговори для розробки плану, підтриманого ООН. Кредити з вуглецю будуть генеруватися завдяки діяльності, яка зменшує або уникає викидів парникових газів, таких як посадка, поглинання вуглецю або заміна забруднення вугілля на екологічно чисті енергетичні альтернативи. Встановлено, що одна позика дорівнює тонні профілактики або віддаленого вуглекислого газу.
Нагадаємо, що робота над розробкою правил, які дозволять країнам та компаніям обмінюватися позиками на прозорому та надійному ринку майже 9 років – з моменту підписання Паризької кліматичної угоди у грудні 2015 року.
Прийняті в акваріумі атракціони дозволять розробити правила, включаючи розрахунок кількості позик, які може отримати конкретний проект. “Це робить систему на крок ближче до реального існування в реальному світі”, – сказав Дуфран Гілл з аналітичного центру “Центр годинника”.
Але він додав, що навіть це не означає, що ринок справді існує. Експерт підкреслив, що подальші гарантії та проблеми з управління все ще залишаються без відповіді, але це рішення приносить тривалий створення торгового ринку з високими якісними позиками за підтримки ООН. Після запуску ринок вуглецю дозволить країнам – переважно багатим забруднюючим речовинам – компенсувати викиди, купуючи позики в країнах, які зменшили викиди парникових газів більше, ніж вони обіцяли.