
У січні до 2024 року інфляція в Україні сповільнила до 2%, що є найнижчим за останні роки. Однак найближчим часом спостерігаються ризики зростання цін. Про це Це сказано В огляді Міністерства економіки України.
“Нинішня” летаргія “цін була відображенням змін у структурі економіки під час війни – придушений попит споживача не покривала поступового відновлення внутрішньої пропозиції, включаючи високу прибутковість 2023 року, і забезпечило насичення ринку, зберігаючи обмежену обмеженість для експорту”, і імпорту, що забезпечує насиченість ринку, з такою ж часовою підтримкою, що підтримує обмежену можливість “.
У той же час, тимчасовий перевищення цієї пропозиції лише частково обмежує інфляцію відповідно, у певні місяці це може переважати у їх впливу інших факторів на ринку харчових продуктів (включаючи сезонність), який продовжував визначати загальний рівень зростання цін, повідомляє міністерство.
Крім того, тиск на різновиди витрат все частіше відчувається, зокрема: примусова адаптація бізнесу для роботи в умовах обмеженого енергопостачання; зростання вартості логістики; збільшення закупівлі сировини; Більш високі витрати на обслуговування персоналу, включаючи безпеку тощо.
Все це в кінцевому підсумку відображалося на прискореному збільшенні цін на продовольство з більшою додатковою вартістю та зростанням дорогих послуг, передбачених у міністерстві.
«Очікується, що в найближчому майбутньому вплив інфляційних факторів буде продовжувати переважати – внутрішні ціни продовжуватимуть залежати від глобальної тенденції, враховуючи його виправлення та значні внутрішні витрати, які він переглядає.
Крім того, це стимулюватиме збільшення невизначеності цін у відношенні до подальшого курсу війни та ймовірного поглиблення дефіциту праці.