Магейт висловив підтримку намірам України розширити ядерну енергію, включаючи завершення будівництва блоків у АЕС Кхмельніцький та готовий надати технічну підтримку проекту. Про це повідомив Міністерством енергетики України після засідання міністра Германа Галушченка з генеральним директором Magata Rafel Grossey.
Міністр енергетики заявив, що Україна вже веде остаточні переговори з Болгарією щодо постачання реакторів. Будівництво може розпочатися, як тільки Верховна Рада схвалює відповідний законопроект.
Зокрема, генеральний директор МАГАТЕ запропонував запустити місію технічної підтримки для забезпечення безпечної інтеграції нових компонентів атомної електростанції в існуючі системи, які, за його словами, підвищить довіру до проекту з точки зору ядерної безпеки. Він також підкреслив, що участь агентства в кінці допоможе дотримуватися високих стандартів ядерної безпеки.
Як повідомлялося, керівник NNEGC “Energoatom” Петро Котін, як очікується, підписає угоду про придбання двох ядерних реакторів у Болгарії в червні. Інформація про наміри таких покупок з’явилася в березні 2023 року. Ми говоримо про російських реакторів від незавершеного Беленського АЕС.
Комітет Верховної РАДА з питань енергетики та житлових послуг та громадських послуг 17 червня підтримав перше читання компанії після завершення енергетичних одиниць № 3 та №4 Кхмельницької атомної електростанції. Однак документ не був внесений до сесійного залу.
В даний час є дві одиниці електроенергії з номінальною ємністю по 1000 МВт кожен. АЕС стала побудованою у вересні 1985 року, 4 ° у червні 1986 року. Обидва блоки запрошуються на місткість 1000 МВт та встановлення реактора VVER-1000/B-320. Незважаючи на готовність до будівництва 3 -го блоку на 75% та 4 -го на 28%, у 1990 році проект був призупинений через мораторій на будівництво нових атомних електростанцій.
