
Міністерство екології та навколишнього середовища Китаю розробило нову «систему контролю дорожнього руху вуглецю», яка набуде чинності в 2027 році. Ця ініціатива включає встановлення стандартів для вимірювання викидів вуглецю приблизно 100 ключових продуктів в економіці Китаю з поступовим розширенням цього списку. Про це повідомляє Reuters.
Спочатку стандарти китайського розрахунку будуть застосовані до високих викидів, таких як вугілля та природний газ, а також експортні товари, такі як сталь, алюміній, літієві батареї та електричні машини.
У Міністерстві екології Китаю вони сподіваються розширити інструкції до 200 продуктів до 2030 року. Цей крок вказує на те, що Китай працює над тим, щоб наздогнати законодавство ЄС, яке, на думку директора Інституту громадських та екологічних питань у Пекіні, Ма -Чуньюн вже встановив чіткі правила вимірювання та публікації продукції продукції. ”
Аналітики припускають, що ці розрахунки можуть відігравати ключову роль у зусиллях Китаю щодо зменшення викидів виробництва та уникнення торгівлі та високих імпортованих тарифів відповідно до нових податків на викиди вуглецю в Європейському Союзі.
Через те, що європейський механізм коригування вуглецю (CBAM) набуде чинності в 2026 році, країни поза регіоном почали турбуватися про можливий вплив на їх виробництво.
Аналітики кажуть, що цей крок у Китаї спрямований на підготовку внутрішніх компаній до обчислення їх викидів. Створення таких стандартів допоможе китайським виробникам адаптуватися до нових регуляторних вимог та підвищити їх конкурентоспроможність на міжнародних ринках.
Очікується також, що це стимулюватиме зелену енергію та стабільні інновації. Нова «система управління вуглецевими стежками» також може бути початком впровадження власних правил для низьких викидів вуглекислого газу – китайського CBAM.
Документ Міністерства оборони Китаю також каже, що країна буде приділяти пильну увагу торговельній політиці, пов’язаній з викидами вуглецю у всьому світі, і сприятиме міжнародному примирдженню викидів вуглецю.
“Це вимір [викидів – ред.] Науковий та справедливий шлях », -сказав Ма -Джон, організація якої зібрала базу даних вуглецю з більш ніж 2000 продуктів у Китаї. Експерти вважають, що цей крок може бути прикладом для інших країн та сприяти глобальним зусиллям щодо боротьби з змінами клімату.